RS wspiera start-up Ambionics opracowujący technologię kończyn bionicznych dla dzieci - PROTEZA - BIONICZNE RAMIĘ - DRUK 3D - RS COMPONENTS - PROTOTYPOWANIE - AMBIONICS - BEN RYAN - HYDRAULICZNE KOŃCZYNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RS wspiera start-up Ambionics opracowujący technologię kończyn bionicznych dla dzieci
drukuj stronę
poleć znajomemu

RS wspiera start-up Ambionics opracowujący technologię kończyn bionicznych dla dzieci

RS wspiera start-up Ambionics opracowujący technologię kończyn bionicznych dla dzieci
fot. Ambionics

Firma RS Components (RS) udzieliła wsparcia innowacyjnej spółce typu start-up, której misją jest produkcja protez kończyn wykonanych przy użyciu technologii hydraulicznej dla potrzebujących dzieci na całym świecie. Wynalazcą tego rozwiązania jest Ben Ryan, ojciec pewnego chłopca, który stracił kończynę w wieku niemowlęcym.

Firma RS dostarczyła cały filament do druku 3D, potrzebny do stworzenia prototypów hydraulicznych kończyn. Po tym, jak Ben Ryan uznał, że dostępne protezy kończyn dla niemowląt i małych dzieci są mało skuteczne, porzucił swoją pracę w szkole i poświęcił cały swój czas na opracowanie sztucznej ręki dla swojego syna Sola, który stracił ją w wyniku obrażeń ciała podczas porodu. Ben postanowił zapewnić innym dzieciom, będącym w podobnej sytuacji, dostęp do technologii, dlatego też założył spółkę Ambionics. Dotychczas spółka ta była finansowana głównie przez firmę RS, która okazała wsparcie i sponsorowała testowanie wersji próbnych przez 20 rodzin w różnych miejscach na świecie.

Misja Bena stała się inspiracją do filmu „Portret wynalazcy”, stworzonego przez RS.

 – Dowiedziałam się z telewizyjnych wiadomości o poruszającej historii Bena i uznałam, że RS może się w jakiś sposób w to włączyć i pomóc. Skontaktowaliśmy się z Benem przez LinkedIn i nawiązaliśmy współpracę. Zainspirowała nas jego misja i śmiała wizja — szczególnie, że nie miał zupełnie żadnego doświadczenia w projektowaniu — i podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia firmie Ambionics – mówi Alison Hutchings, zastępca menedżera ds. druku 3D na rynku globalnym w RS.

 – Dostarczenie filamentu do druku 3D oznacza, że Ben może skoncentrować się na testach wersji próbnych bez ograniczeń, jeśli chodzi o koszty produkcji. Projekt wzbudził duże zainteresowanie i udało się do tej pory uzyskać w drodze zbiórki przez Internet 23 000 GBP z łącznej potrzebnej kwoty 150 000 GBP. To projekt, który zasługuje na wsparcie i jesteśmy dumni, że możemy brać w tym udział – dodaje Alison Hutchings.

 – Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie osiągamy w testach i procesie pracy nad kończynami marki Ambionics, które nie byłyby możliwe bez silnego wsparcia dla projektu udzielanego między innymi przez RS. Dostępne sztuczne kończyny dla niemowląt i małych dzieci są naprawdę uciążliwe w użytkowaniu, technologia czujników nie jest dostępna dla dzieci poniżej trzeciego czy czwartego roku życia i wiele z tych kończyn nie wygląda estetycznie. Moim celem, realizowanym przez firmę Ambionics, jest pomaganie dzieciom w każdym miejscu na świecie w adoptowaniu się do protez i korzystaniu z nich aż do wieku dorosłości. Bezpieczeństwo funkcjonowania, brak małych części i baterii, możliwość zastosowania u jak najmniejszych dzieci, to kluczowe aspekty do osiągnięcia tego celu – mówi Ben Ryan.

Wsparcie udzielane Ambionics umacnia pozycję marki produktów RS — główne przesłanie, jakie niesie ze sobą ta marka -  „for the inspired”,świadczy o tym, że RS docenia osiągnięcia swoich klientów i dostawców. Jest także dowodem, że firma RS stawia sobie za cel wspieranie innowacji, promowanie przyszłościowych rozwiązań i stwarzanie możliwości ich realizacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat firmy Ambionics lub udzielić wsparcia dla projektu, odwiedź stronę http://www.ambionics.co.uk 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl