Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dwustronne panele słoneczne firmy LONGi Solar z ogniwami PERC biją rekord świata
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dwustronne panele słoneczne firmy LONGi Solar z ogniwami PERC biją rekord świata

Dwustronne panele słoneczne firmy LONGi Solar z ogniwami PERC biją rekord świata
fot. LONGi Solar

Chińskie Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT) opublikowało wyniki niezależnych badań potwierdzających pobicie rekordu świata dwustronności przez ogniwa słoneczne PERC firmy LONGi Solar na poziomie 82,15%.

Firma LONGi Solar wprowadziła dwustronny monokrystaliczny moduł PERC (Hi-MO2) na targach SNEC 2017 w Szanghaju. Celem firmy jest dostarczanie modułów odpowiadających rosnącemu zapotrzebowaniu rynkowemu na produkty wyższej jakości oraz na potrzeby programów Top-Runer w Chinach.

Moduł Hi-MO2 firmy LONGi wyposażony jest w technologię wysokiej energii, cechuje się wysokim pozyskiwaniem energii oraz niskim całkowitym kosztem generacji energii (tzw. LCOE). Dla firmy LONGi Solar model Hi-MO2 jest synonimem wysokiej wydajności i dwustronnej generacji energii. Produkt jest początkiem nowej ery wysoko wydajnej technologii generacji energii elektrycznej z użyciem dwustronnych monokrystalicznych modułów PERC.

Model Hi-MO2 wyposażono w najlepsze funkcje platformy technologicznej Hi-MO1 firmy LONGi: niski poziom degradacji, wysoki poziom generacji energii PERC; połączone z rozwiązaniem dwustronnym. W produkcji masowej wydajność przedniej strony panelu przewyższa 21,2%. Odbieranie promieni słonecznych na tylnej stronie panelu prowadzi do znacznie wyższej generacji energii. Jeżeli wydajność generacyjna tylnej strony panelu zwiększa ogólną wydajność modułu o 10%, to całkowita moc dwustronnego modułu PERC może sięgnąć nawet 330 watów w modułach z 60 ogniwami (300 watów generowanych na przedniej stronie) i 396 watów w modułach 72-ogniwowych (360 watów z przodu).

Dwustronne moduły PERC pokryte są podwójną warstwą laminatu szklanego. W połączeniu z zastosowaniem wytrzymałej technologii mono PERC o niskiej degradacji model Hi-MO2 osiąga wyniki degradacji w pierwszym roku poniżej 2%, a średni roczny poziom degradacji w okresie 30 lat utrzymuje się poniżej 0,45%. Wyniki te znacznie przewyższają rezultaty tradycyjnych modułów. Ponadto zastosowanie podwójnego przeszklenia zwiększa odporność PID i może przedłużyć życie panelu poza 30 lat.

„Model Hi-MO2 umożliwia przeniesienie zalet monokrystalicznych ogniw PERC także na tylną stronę modułu bez zwiększania kosztów. W połączeniu z lepszymi osiągami energetycznymi i wyższym poziomem generacji energii moduł Hi-MO2 zmniejsza całkowity koszt LCOE i przynosi więcej korzyści inwestorom w elektrownie fotowoltaiczne” - skomentował Li Wenxue, prezes firmy LONGi Solar.

Pomyślne wprowadzenie na rynek dwustronnych modułów monokrystalicznych potwierdza  zapotrzebowanie branży fotowoltaicznej na wysoko wydajne, niezawodne i pojemne produkty. Jest to także dowód na ciągłe innowacje firmy LONGi Solar w zakresie monokrystalicznych ogniw PERC.

Dwustronność w ogniwach dwustronnych PERC na rynku utrzymuje się na poziomie 75%. Natomiast monokrystaliczne dwustronne ogniwa PERC firmy LONGi Solar podniosły poprzeczkę do 82,15%, tym samym obejmując pozycję lidera w branży. Nowy model firmy nie tylko umożliwia nowe scenariusze zastosowań dwustronnych ogniw PERC, ale także poprawia wydajność kosztową przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości generacji energii.

Źródło: LONGi Solar

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl