Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+ - AUTOMATICON - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+

Polska premiera Raspberry Pi Model 3 B+
fot. Raspberry Pi 3 Model B+

Specjalnie dla polskich entuzjastów Raspberry Pi firma Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych i oficjalny partner Fundacji Raspberry Pi, zorganizował seminarium poświęcone najnowszej płytce w czasie targów Automaticon 2018. Jego uczestnicy mieli okazję poznać najważniejsze zmiany w modelu Raspberry Pi 3 B+ i wygrać własny egzemplarz nowego minikomputera.

Najnowsza płytka produkowana w południowej Wali wyróżnia się szybszym procesorem oraz wbudowaną pamięcią eMMC i wsparciem dla technologii Power over Ethernet za pośrednictwem oficjalnej płytki rozszerzeń PoE HAT dla Raspberry Pi, dostępnej do nabycia w sklepie Farnell element14 od lata 2018. To najbardziej dopracowana jak dotąd wersja tego komputera – jeszcze lepsza niż niezmiernie popularny Raspberry Pi 3 Model B. 

W czasie prezentacji nasza redakcja miała okazję dopytać ekipę Farnell element14 o nowy model i dalszy rozwój projektu Raspberry Pi:

Raspberry Pi 3 Model B+ został zbudowany w oparciu o nowy, 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor aplikacyjny Broadcom BCM2837, taktowany zegarem 1,4 GHz, co czyni go o 15% szybszym niż Raspberry Pi 3 Model B. Dzięki temu komputer oferuje zwiększoną wydajność, istotną zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i w rożnego rodzaju aplikacjach hobbystycznych. Pozostałe usprawnienia zostały przygotowane z myślą o rosnącym rynku projektów profesjonalnych, w których omawiana płytka stanowi komputer wbudowany. Wśród ulepszeń znalazły się:

  • Dwupasmowy interfejs sieci bezprzewodowej LAN, oparty o nowy układ scalony firmy Cypress, wspierający Wi-Fi IEEE 802.11ac na częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz oraz Bluetooth 4.2,
  • Usprawnione zarządzanie temperaturą,
  • Szybszy interfejs ethernetowy (Gigabit Ethernet przez USB 2.0, pozwalający uzyskać maksymalnie 300 Mb/s),
  • Technologia Power over Ethernet (PoE) na złączu RJ45, pozwalająca na obsługę zasilania PoE przez nową płytkę rozszerzeń PoE HAT.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl