Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz - CZUJNIKI - TEXAS INSTRUMENTS - FARNELL ELEMENT14 - ZESTAW DEWELOPERSKI - TI SIMPLELINK
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz

Kompletny zestaw do komunikacji w paśmie Sub-1 GHz
fot. element14 TI SimpleLink™ Sub-1 GHz Sensor to Cloud Linux® Gateway

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, ogłosił wprowadzenie do oferty zestawu deweloperskiego, przygotowanego przez element14 na potrzeby tworzenia bramek łączących czujniki TI SimpleLink™, komunikujące się w paśmie poniżej 1 GHz z siecią ethernetową.

Nowy zestaw bazuje na technologii firmy Texas Instruments (TI) i dostępny jest pod nazwą element14 TI SimpleLink™ Sub-1 GHz Sensor to Cloud Linux® Gateway. Stanowi kompletne narzędzie, umożliwiające łączenie sensorów, komunikujących się radiowo w paśmie określanym jako Sub-1 GHz z bramkami Internetu Rzeczy (IoT) i chmurami obliczeniowymi.

Rosnący rynek przemysłowego IoT stworzył zapotrzebowanie na technologię umożliwiającą łączenie aplikacji czujnikowych o dużym zasięgu i małym poborze mocy z chmurą. Wiąże się z tym wiele wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się twórcy. Potrzebują bezprzewodowego protokołu radiowego, który może pracować na dużych odległościach, nie pobiera wiele mocy oraz jest zgodny z lokalnymi regulacjami odnośnie wykorzystania pasma radiowego, a do tego – co ważne – jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

„Technologia Sub-1 GHz pozwala na realizację łączności bezprzewodowej na dużą odległość i przy małym poborze mocy, ale nie wspiera natywnie obsługi protokołu IP, wykorzystywanego w Internecie oraz bazuje na niezestandaryzowanym, pofragmentowanym paśmie radiowym. W efekcie stworzenie w pełni zarządzalnego rozwiązania, łączącego np. węzły czujnikowe z chmurą jest bardzo skomplikowane.” – mówi Simon Meadmore, Global Head of SEPO and SBC w Premier Farnell i Farnell element14. „Teraz zestaw deweloperski element14 SimpleLink Sub-1GHz Sensor to Cloud Linux Industrial Gateway, dostępny wyłącznie w sklepie Farnell element14, pozwala twórcom na szybsze wprowadzenie ich produktów na rynek. Jest to możliwe dzięki gotowemu, kompletnemu rozwiązaniu, ułatwiającemu połączenie z chmurą w celu wysyłania i odbierania danych z odległych czujników, przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności połączenia.”

Zestaw zawiera wszystkie komponenty, potrzebne do stworzenia kompletnej sieci czujnikowej, a w tym bramkę bazującą na BeagleBone Black, module BeagleBone Wireless Connectivity Cape i zestawie TI SImpleLink dual-band CC1350 wireless MCU LaunchPad, pracującym jako koprocesor MAC. W komplecie znalazł się także dodatkowy zestaw CC1350 wireless MCU LaunchPad, przeznaczony do pracy jako zdalny czujnik.

Aby zestaw można było jak najszybciej wykorzystać, od razu po wyjęciu z pudełka, do pamięci sprzętu wgrano oprogramowanie SimpleLink CC13x0 SDK, a w tym stos protokołów TI-15.4 Sub-1 GHz dla sieci o topologii gwiazdy oraz SDK Linuxa na procesory Texas Instruments. Oprogramowanie obejmuje również elastyczny interfejs do chmur IoT, umożliwiający łączenie się z różnymi dostawcami usług tego typu i odpowiadający na potrzeby twórców, którzy mierzą się z różnymi wyzwaniami podczas budowy sieci dalekiego zasięgu w paśmie Sub-1 GHz, komunikujących się z chmurą.

Omawiany zestaw to niezawodne narzędzie, gotowe do certyfikacji pod kątem zgodności z lokalnymi przepisami, a jednocześnie zawierające wszelki potrzebny sprzęt z wgranym oprogramowaniem, by ułatwić użytkownikom rozpoczęcie tworzenia nowych rozwiązań. Stos protokołów TI 15.4 ułatwia korzystanie z opartej na standardach sieci w paśmie poniżej 1 GHz i pozwala uniknąć problemów, związanych ze złożonym procesem, jakim jest samodzielne łączenie takich sieci z chmurą.

Zestaw SimpleLink Sub-1GHz Sensor to Cloud Linux jest dostępny wyłącznie w sklepach Farnell element14 w Europie i Newark element14 w Ameryce Północnej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl