Potężny przekręt na rynku emisji CO2? - INWESTYCJE - CO2 - UPRAWNENIA DO EMISJI CO2
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Potężny przekręt na rynku emisji CO2?
drukuj stronę
poleć znajomemu

Potężny przekręt na rynku emisji CO2?

Potężny przekręt na rynku emisji CO2?

Z każdej złotówki zainwestowanej na początku roku w Bitcoiny, dziś zostałoby tylko około 27 groszy. Cena tej kryptowaluty spadła od początku roku aż o -73.48 proc.! Straty pojawiłyby się również, gdyby ktoś chciał zainwestować swoje pieniądze w kontrakty na ropę brent czy złoto.

Co innego uprawnienia do emisji dwutlenku węgla. Od 1 stycznia 2018 roku ich ceny poszybowała w górę o +194,9 proc.!

Od 1 stycznia 2018 r. tzw. "uprawnienia do emisji CO2" oficjalnie uznano za instrument finansowy. Banki i fundusze inwestycyjne zaczęły masowo je skupować, by pompować ich cenę, a potem sprzedawać je podmiotom faktycznie zainteresowanym ich posiadaniem (np. zakładom przemysłowym) z olbrzymim zyskiem. Efektem zwiększonego popytu był wzrost ceny 1 uprawnienia od początku roku o ok. 195% (z ok. 8 EUR/t do ok. 24,5 EUR/t).

W 2018 r. uprawnienia do emisji CO2 były jedną z najbardziej opłacalnych form inwestowania.

Obecnie każdy Kowlaski będzie musiał z własnej kieszeni pokryć zyski instytucji finansowych płacąc za droższy prąd od 2019 roku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Przecież to proste, nie trzeba nikomu zabierać. Żeby zrekompensować obniżoną akcyzę wprowadzą do ceny prądu podatek ekologiczny, który zrekompensują dopłatą antysmogową. A pieniądze na dopłatę antysmogową wezmą z opłaty emisyjnej, która będzie obowiązywać od stycznia 2019r.
No avatar
Gość
A jak obniżą akcyzę i będą mniejsze wpływy do budżetu z tego podatku to jak to zrekompensują? Wymyślą koleją nową opłatę. Przecież rząd nie ma swoich pieniędzy. Będzie musiał komuś zabrać żeby to zrekompensować.
No avatar
Cytat:
"Obecnie każdy Kowlaski będzie musiał z własnej kieszeni pokryć zyski instytucji finansowych płacąc za droższy prąd od 2019 roku."

Autor artykułu jest lepiej poinformowany od Premiera, bo Premier twierdzi, że prąd w 2019 roku nie będzie droższy.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl