Diody LED LUXEON V2 o silnym strumieniu świetlnym w obudowie 3535 - DIODY LED - CSP - LUXEON LED - CHIP SCALE PACKAGE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Diody LED LUXEON V2 o silnym strumieniu świetlnym w obudowie 3535
drukuj stronę
poleć znajomemu

Diody LED LUXEON V2 o silnym strumieniu świetlnym w obudowie 3535

Diody LED LUXEON V2 o silnym strumieniu świetlnym w obudowie 3535
fot. Dioda LED LUXEON V2

Wysoka sprawność świetlna i konstrukcja o dobrej charakterystyce termicznej zmniejszają koszty systemu i skracają czas wprowadzania produktu na rynek 

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, wprowadziła na rynek gamę kopułkowych diod Lumiled LUXEON V2 (LED) o dużej mocy, zoptymalizowanych pod kątem zastosowań oświetlenia kierunkowego, takich jak oświetlenie typu high-bay i low-bay dla handlu detalicznego, ogrodnictwa i hal sportowych, oświetlenie elementów architektonicznych, ulic i stadionów oraz oświetlenie obszarowe.

Diody LED LUXEON V2 wykorzystują technologię CSP (Chip Scale Package), która pozwala uzyskać kompaktowe źródło optyczne z precyzyjną kontrolą wiązki i wysoką skutecznością świecenia, nawet przy dużym natężeniu prądu. Emiter składa się z układu diod LED InGaN (z azotkiem indowo-galowym) zamontowanego na ceramicznym podłożu o niskiej oporności termicznej, które w celu uproszczenia konstrukcji termicznej łączy matrycę z podkładką termiczną. Powierzchnia ceramiczna jest przykryta silikonową kopułką. Każdy emiter jest wyposażony w tłumik napięć przejściowych (TVS), który chroni przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).

Przy natężeniu prądu 700 mA dioda LUXEON V2 wytwarza typowo strumień świetlny od 310 do 315 lm. Zwiększenie prądu do 2 A powoduje zwiększenie mocy wyjściowej do ok. 760 lm, przy wydajności świetlnej 123 lm/W. Maksymalny prąd zasilania wynosi 2,4 mA.

Aby uprościć konstrukcję i skrócić czas wprowadzania rozwiązań na rynek, wzorzec promieniowania V2 został dopasowywany do popularnej serii diod Lumiled LUXEON TX. Większy strumień świetlny i większa efektywność modelu V2 przy wyższym natężeniu prądu pozwala na obniżenie kosztów systemu.

Diody Lumiled LUXEON V2 są umieszczone w standardowej obudowie 3,5 × 3,5 mm (3535) o wymiarze trzech pasków. Są one teraz dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku w opakowaniach po 10 sztuk lub na szpulach po 2500 sztuk.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl