Nowoczesne samochody rozwijają się w stronę globalnej łączności - INTERNET - SAMOCHÓD - GPS - ACN - CADILLAC - XTS - BMW ASSIST - MYLINCOLN TOUCH - MYFORD TOUCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowoczesne samochody rozwijają się w stronę globalnej łączności
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowoczesne samochody rozwijają się w stronę globalnej łączności

Nowoczesne samochody rozwijają się w stronę globalnej łączności
Samochód nowej generacji Cadillac XTS Platinium podąża za trendem rozwijania łączności globalnej w samochodach. Wyposażony jest w dotykowy ekran nawigacji satelitarnej, Internet i inne systemy łączności. Elementy te mają być skutecznym wabikiem na potencjalnych klientów.

Cadillac należący do GM zaprezentował, na NAIAS (North American Internation Auto Show) w Detroit, najnowszy prototyp o nazwie XTS. Oprócz obowiązkowych gadżetów np. ekranu informującego o starcie silnika, otwieraniu drzwi i innych czynnościach, wprowadzono wiele zmian ukierunkowanych na łączność samochodu z otoczeniem.

Paul Haelterman, wiceprezes ds. badań firmy CSM Worldwide, przewidujeł, że w ciągu 5 lat 45 procent nowych pojazdów sprzedawanych w Ameryce Północnej będzie podłączonchy do Internetu, a niemal 100% wszystkich modeli luksusowych.

Henning Schlieker, dyrektor ds. marketingu technologii w BMW w Ameryce Północnej twierdzi "Posiadanie samochodu wyposażonego w łączność zewnętrzną jest koniecznością".

Niemiecki producent samochodów luksusowych zaczął już wyposażać samochody BMW serii 5,6,7 sprzedawane w USA w "BMW Assist" - funkcjonalność stworzoną zaledwie półtorej roku temu, który pozwala kierowcy na lokalizację stacji benzynowych, poda ceny paliw na tych stacjach, sprawdzi prognozę pogody, warunki na drodze. Zapewnia również dostęp do takich narzędzi jak Google maps i Mapquest oraz przechowuje zakładki z danymi finansowymi.

Cadillac XTS posiada 2 oddzielne ekrany dla kierowcy i pasażera, oba podłaczone do internetu i zintegrowane z odtwarzaczem dvd.

Ford wprowadza na rynek system "MyFord Touch", które jako pierwsze zostanąwprowadzone w ekskluzywnych modelach lincolna pod nazwą "MyLincoln Touch" a następnie pojawi siew 2012 w Focusie.

Dzięki systemowi Forda, kierowcy będą mogli słuchać swoich utworów, w tym wersji audio z Twittera fast-streaming Microblogs oraz z Pandora Radio.

Nowoczesne systemy zapewniające dostęp do sieci Web nie stanowią zagrożenia. Wszystkich pracom przewodzi hasło bezpiecznego transportu. Aby uniknąć rozpraszania kierowcy wszystkie funkcje są obsługiwane głosowo lub za pomocą przycisków na kierownicy.

Ekrany pozbawione są reklam i animowanej grafiki mogącej absorbować uwagę kierowców.

BMW oferuje również ACN - system ratownictwa lub automatycznego powiadamiania o kolizjach na drodze, który informuje władze i pracowników pomocy o nagłych wypadkach wskazuje pozycję wypadku i informuje o przybliżonym stanie sytuacji.

Artur Kulikowski
www.physorg.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl