Studenci poprawili rekord "Black Widow" - pojazd przejeżdża teraz 2752 mile na galonie paliwa - POLITECHNIKA - STUDENCI - USA - KONKURS - POLYTECHNIC STATE UNIVERSITY - SHELL ECO-MARATHON - SHELL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Studenci poprawili rekord "Black Widow" - pojazd przejeżdża teraz 2752 mile na galonie paliwa
drukuj stronę
poleć znajomemu

Studenci poprawili rekord "Black Widow" - pojazd przejeżdża teraz 2752 mile na galonie paliwa

Studenci poprawili rekord "Black Widow" - pojazd przejeżdża teraz 2752 mile na galonie paliwa
Studenci inżynierii z kalifornijskiego Polytechnic State University ponownie startują w zbliżającym się ekologicznym maratonie Shella wystawiając zaktualizowaną wersję swojego "Black Widow". Pojazd ten kojarzy się z nietypowymi numerami: liczba kół 3, moc silnika 3KM, a co najważniejsze zasięg: 2752 mile na galonie paliwa.

Nad pojazdem zespół pracował od 2005r. Wraz z kolejnymi latami, wagę pojazdu sukcesywnie zmniejszano, co przekładało się na ciągłe zwiększanie zasięgu pojazdu. W chwili obecnej pojazd waży tylko 96 funtów (ok. 43kg) i może poruszać się z maksymalną prędkością 30 mil/h (ok. 48km/h), a wszystko to dzięki silnikowi Hondy o pojemności 50 cm2.

W ciągu ostatnich 3 konkursów Shell Eco-Marathon - konkursu dla tworzonych przez studentów wydajnych energetycznie pojazdów Black Widow zawsze plasował się na pierwszym bądź drugim miejscu. Konkurs rozgrywany jest pod koniec marca. W tym roku Polytechnic State University chce podwoić swoje szanse wystawiając dwa pojazdy do walki o pierwsze miejsce, drugi wystartuje w sesji miejskiej.Artur Kulikowski
gizmodo.com
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl