Wiceminister Strzelec-Łobodzińska o konkurencyjnym rynku energii w Polsce - ENERGETYKA JĄDROWA - ENERGETYKA - RYNEK - INWESTYCJE - KONKURENCJA - PAKIET KLIMATYCZNY - WICEMINISTER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wiceminister Strzelec-Łobodzińska o konkurencyjnym rynku energii w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska o konkurencyjnym rynku energii w Polsce

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska o konkurencyjnym rynku energii w Polsce
Zwiększyliśmy w naszym kraju poziom konkurencji rynkowej w sektorze energetycznym. Dzięki temu odbiorcy biznesowi i gospodarstwa domowe mogą wybrać dla siebie dostawcę energii elektrycznej - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska podczas Europejskiego Seminarium Energetycznego. Konferencja „Własność- Konkurencja- Bezpieczeństwo” odbyła się 26 lutego br. w Warszawie.Wiceminister Strzelec-Łobodzińska podkreśliła, że ważnym zadaniem dla sektora elektroenergetycznego jest rozwój mechanizmów konkurencji na rynku energii. – Oprócz koniecznych regulacji prawnych, które udało nam się wprowadzić, kluczowe było zapewnienie operatorom systemów przesyłowego i dystrybucyjnego niezależności w ich działaniach – powiedziała. – Bardzo ważne jest jednak, aby wszyscy dostawcy i odbiorcy byli traktowani w sposób równoprawny – dodała.

Wiceszefowa resortu gospodarki nawiązała również do procesów prywatyzacyjnych zachodzących w polskiej energetyce. Przypomniała, że 10 listopada ub.r. rząd przyjął Politykę energetyczną Polski do 2030 roku. Jej zdaniem dokument ten przesądził o kształcie prywatyzacji w odniesieniu do dwóch największych grup energetycznych w Polsce. – Działania zapisane w Polityce mają na celu utrzymanie przez Skarb Państwa większościowego pakietu akcji w PGE oraz kontrolnego w spółce Tauron – poinformowała wiceminister.Podsekretarz stanu w MG zwróciła także uwagę na konieczność ograniczenia oddziaływania energetyki na środowisko. – Będziemy inwestować w odnawialne źródła energii, aby sprostać zobowiązaniom zawartym w pakiecie klimatycznym – zadeklarowała wiceminister Strzelec-Łobodzińska. – W dłuższej perspektywie planujemy także pozyskiwać ok. 15 proc. zapotrzebowania na energię z energetyki jądrowej – dodała. Wiceminister podkreśliła jednak, że nadal głównym filarem bezpieczeństwa energetycznego kraju pozostanie węgiel, na którym w 94 proc. oparta jest polska gospodarka.

MG
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl