Rozpoczął się 10. Festiwal Nauki w Krakowie - NAUKA - WYKŁAD - AGH - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI - KRAKÓW - POLITECHNIKA KRAKOWSKA - FESTIWAL
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozpoczął się 10. Festiwal Nauki w Krakowie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozpoczął się 10. Festiwal Nauki w Krakowie

Rozpoczął się 10. Festiwal Nauki w Krakowie
źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Pierwszymi wykładami rozpoczął się w środę w Krakowie 10. jubileuszowy Festiwal Nauki. W programie tego dnia znalazły się także: wieczorny koncert inauguracyjny, pokaz Teatru Ognia na Rynku i "Krakowska noc z duchami". Jednym z patronów medialnych festiwalu jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

Pierwsi chętni już w środę mogli wysłuchać wykładów na temat inteligencji obliczeniowej, psychologii twórczości, fizycznych podstaw działania telefonii komórkowej czy neurobiologii moralności. Uroczyście festiwal zainaugurowano zaś wieczorem, koncertem studentów Akademii Muzycznej, którzy wykonali "Stworzenie świata" Josepha Haydna.

W planie jubileuszowej, 10. edycji imprezy, znajduje się prawie 600 atrakcji, w tym warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne, koncerty oraz wykłady i panele dyskusyjne. Festiwal trwać będzie do 15 maja. W tym roku jego hasłem przewodnim jest "Technologia-Sztuka-Życie".

Pomysł na organizację festiwalu propagującego wiedzę i naukę narodził się w 2001 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim, podczas przygotowań uczelni do obchodów 600-lecia istnienia. Z czasem do UJ dołączyły inne szkoły wyższe i kolejna edycja imprezy wzbogacona została o dodatkowe atrakcje. W toku rozwoju festiwalu przyłączyły się również instytucje naukowe i jednostki konsularne.

Od 2005 roku pokazy odbywają się na Rynku Głównym w specjalnie do tego przygotowanym miasteczku namiotowym. Dodatkowo w budynkach uczelni organizowane są wykłady, spotkania i panele dyskusyjne.

W tym roku głównym organizatorem jest Politechnika Krakowska, ale w festiwalu uczestniczą również: Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Uniwersytet Rolniczy, który w przyszłych roku będzie głównym organizatorem.

Oprócz uczelni wyższych w festiwalu udział biorą również instytucje: Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych i Republiki Federalnej Niemiec, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Włoski Instytut Kultury.

Jednym z głównych elementów tegorocznej imprezy jest "Festyn Nauki" - odbywająca się od 13 do 15 maja na Rynku Głównym prezentacja najbardziej interesujących osiągnięć naukowych w przystępnej i atrakcyjnej dla widzów formie, dodatkowo wzbogacona o szereg prezentacji multimedialnych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.festiwalnauki.krakow.pl. HP

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl