Efektywność energetyczna: spotkanie z delegacją rosyjską - ENERGETYKA JĄDROWA - POLSKA - ROSJA - WALDEMAR PAWLAK - EMISJA CO2 - MINISTERSTWO GOSPODARKI - BEZPIECZEŃSTWO JĄDROWE - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Efektywność energetyczna: spotkanie z delegacją rosyjską
drukuj stronę
poleć znajomemu

Efektywność energetyczna: spotkanie z delegacją rosyjską

Efektywność energetyczna: spotkanie z delegacją rosyjską

Efektywność energetyczna w sektorze komunalno-mieszkaniowym oraz kwestie bezpieczeństwa jądrowego były tematem rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z profesorem Władimirem Ponomariowem, zastępcą dyrektora Instytutu Problemów Bezpiecznego Rozwoju Energetyki Jądrowej i Larisą Ponomariową, deputowaną Rady Federacji Rosji. Spotkanie odbyło się 28 lipca 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Wicepremier Pawlak zwrócił uwagę, iż wdrażając rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną można do 2030 r. ograniczyć emisję CO2 aż o 30 proc. W Polsce blisko 65 proc. możliwych oszczędności energii można uzyskać w sektorze budynków, m.in. poprzez lepszą termoizolację oraz stosowanie bardziej energooszczędnych urządzeń i systemów oświetleniowych.

Z naszych doświadczeń w tej dziedzinie chce skorzystać strona rosyjska. – Polska osiągnęła dobre rezultaty w sferze energoefektywności, szczególnie w gospodarce komunalno–mieszkaniowej – powiedział prof. Ponomariow. – Zawdzięczacie to demokratycznym zmianom w rozwoju samorządności terytorialnej oraz modernizacjitechnologii – dodał. W jego opinii polskie rozwiązania mogłyby się sprawdzić na gruncie rosyjskim. Zaprosił polskich przedsiębiorców do większej aktywności w rosyjskim sektorze komunalnym, który generuje ok. 1/3 PKB.

Stronę polską z kolei prof. Ponomariow zachęcał do korzystania z osiągnięć rosyjskich w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego. – Nasz Instytut opracował efektywny system monitoringu obiektów jądrowych w Rosji – powiedział. Umożliwia on m.in. sprawne informowanie ludności o ewentualnych zagrożeniach oraz identyfikowanie niezbędnych napraw i modernizacji. Do zapoznania się z funkcjonalnością systemu prof. Ponomariow zaprosił Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej – Hannę Trojanowską.

MG

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl