25 rocznica premiery C++ - AT&T - PROGRAMOWANIE - C++ - TEXAS - BJARNE STROUSTRUP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 25 rocznica premiery C++
drukuj stronę
poleć znajomemu

25 rocznica premiery C++

25 rocznica premiery C++

14 października obchodziliśmy 25 rocznicę komercyjnej premiery języka programowania C++, który został zaprojektowany i zaimplementowany przez dr Bjarne'a Stroustrupa. C++ jest jednym z najbardziej popularnych języków programowania na świecie. Pierwszej oficjalnej premierze w 1985 roku towarzyszyło wydanie książki "The C++ Programming Language", będącej instrukcją dla programistów.

C++ jest wykorzystywany w szerokim zakresie aplikacji, m.in. w przeglądarkach internetowych, telefonach komórkowych, ale także w pojazdach kosmicznych NASA i w systemach porównywania DNA. Jest kluczowym elementem infrastruktur takich jak systemy kontroli turbin wiatrowych czy silnik wyszukiwania Google. Implementacje C++ znajdujemy także w kamerach, samochodach, samolotach i grach wideo. 

Dr Stroustrup stworzył C++ aby uporać się z problemem coraz większej złożoności systemów, którymi zajmował się wspólnie z kolegami w AT&T Bell Labs. Początkowo nie sądziliśmy, że C++ aż w takim stopniu zintegruje się w systemach elektronicznych jak to obserwujemy dziś.

- Byłem zbyt zajęty pracą aby zauważyć rosnącą popularność języka; nawet tego nie oczekiwałem, ponieważ wiele języków programowania często ograniczało się do określonych systemów. Używaliśmy go do rozwiązywania niektórych problemów, z którymi borykaliśmy się na co dzień - mówi wynalazca C++.

- W ciągu najbliższych 20 lat spodziewam się 2-3 zmian standardu C++, które mam nadzieję będą miały na celu dostosowanie możliwości programistycznych języka do wciąż zmieniających się potrzeb społeczeństwa, udostępniając lepsze techniki programowania. Ostatecznie mam nadzieję, że programiści będą używali C++ do uczynienia świata lepszym i bardziej przyjaznym dla ludzi - dodaje dr Stroustrup.

Texas A&M University

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl