Philips oświetla stadion Wisły Kraków - KRAKÓW - PIŁKA NOŻNA - STADION - ARENAVISION - OŚWIETLENIE OBIEKTÓW SPORTOWYCH - SPORT - WISŁA - PHILIPS LIGHTING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Philips oświetla stadion Wisły Kraków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Philips oświetla stadion Wisły Kraków

Philips oświetla stadion Wisły Kraków

Stadion Wisły Kraków jest trzecim, po obiektach Legii Warszawa oraz Lecha Poznań, na którym w ostatnich tygodniach rozbłysło oświetlenie Philips. Oświetlenie płyty boiska w Krakowie zapewniają oprawy ArenaVision MVF404 – system oświetlenia obiektów sportowych najnowszej generacji.

Do oświetlenia płyty boiska Wisły Kraków zastosowano system Philips ArenaVision MVF404, który składa się z 240 opraw dających natężenie oświetlenia o wartości ponad 2000 luksów w kierunku kamer TV. Oświetlenie płyty stadionu może działać w pięciu różnych sekcjach: trening, mecz, transmisja awaryjna TV, transmisja TV oraz standard HD TV. Philips Lighting Poland dostarczył również produkty do oświetlenia trybun, na których zastosowano 80 projektorów RVP351 400W z rozsyłem asymetrycznym.

Premiera nowego oświetlenia miała miejsce podczas piłkarskiego meczu Polska-Australia. Na krakowskim stadionie nadal trwają jednak prace - w budowie jest trybuna zachodnia wraz z zapleczem dla zawodników (m. in. szatniami). Na udostępnienie kibicom czeka także trybuna północna. Pełne otwarcie wszystkich trybun i inauguracja przebudowanego stadionu przewidziane są w grudniu tego roku.

Nowy system oświetlenia Philips ArenaVision to udoskonalony model znanego na rynku projektora przeznaczonego do oświetlania obiektów sportowych, który posiada siedem systemów optycznych i rozsyłów strumienia świetlnego od B1 (bardzo wąski kąt świecenia) do B7 (szeroki kąt świecenia).

Dzięki zastosowaniu nowej, kompaktowej, jednostronnie mocowanej lampy metalohalogenkowej (MHN-SE 2000W) udoskonalono sprawność projektora i efektywność systemu, a także poprawiono jego wzornictwo, trwałość, niezawodność i funkcjonalność. W efekcie, nowy system ArenaVision pozwala na zmniejszenie ilości projektorów potrzebnych do oświetlenia obiektu sportowego, co oznacza obniżenie kosztów całej instalacji oraz konserwacji systemu, a także zwiększenie energooszczędności instalacji oświetleniowej płyty boiska o ponad 10%.

Philips oświetla stadion Wisły Kraków

Philips Lighting jest ekspertem w oświetleniu obiektów sportowych, od lat współpracując jako partner z najważniejszymi światowymi federacjami sportowymi: FIFA i UEFA (piłka nożna), IAAF (lekkoatletyka), FIBA (koszykówka), ITF (tenis) czy FIH (hokej na lodzie). Wśród stadionów oświetlonych przez Philips Lighting znajdują się m. in.: 

  • Stadiony olimpijskie na igrzyskach w Sydney, Atenach i Pekinie.
  • Ponad połowa największych stadionów piłkarskich świata (m. in. Nou Camp w Barcelonie, Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie, Old Trafford w Manchesterze, Allianz Arena w Monachium, Stadio Olimpico w Rzymie, Amsterdam ArenA, PSV Eindhoven).
  • 6 z 10 stadionów tegorocznego Mundialu w RPA oraz 8 z 12 stadionów Mundialu 2006 w Niemczech.
  • 70% piłkarskich stadionów klubów Premier League w Anglii.
  • Realizacje w Polsce: m. in. Warszawa, Poznań, Kraków, Bydgoszcz, Gdynia, Płock, Gliwice, Wronki, Grodzisk Wlkp. (w 2004 r. - pierwszy w Polsce stadion przygotowany do przekazu obrazu w technice HDTV), a także boiska realizowane w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Orlik 2012”
  • Tor wyścigowy Formuły 1 podczas nocnych wyścigów o Grand Prix Singapuru.

Philips oświetla stadion Wisły Kraków

Źródło: Philips
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl