Zakupy przez komórkę najczęściej w Północnej Ameryce i Azji - SMARTPHONE - ZAKUPY - E-COMMERCE - TELEFONY KOMÓRKOWE - AMERYKA - MOBILNY INTERNET - HANDEL ELEKTRONICZNY - AZJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zakupy przez komórkę najczęściej w Północnej Ameryce i Azji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zakupy przez komórkę najczęściej w Północnej Ameryce i Azji

Zakupy przez komórkę najczęściej w Północnej Ameryce i Azji
fot. Ziębol/CC/Flickr

Przez smartfony i internetowe urządzenia przenośne kupuje się rocznie towary za 10 mld USD. Największych zakupów tą drogą dokonują mieszkańcy Północnej Ameryki, zwłaszcza USA oraz regionu Azji i Pacyfiku - ocenia firma analityczna ABI Research.

Jeszcze niedawno handel elektroniczny przy użyciu urządzeń przenośnych stanowił niewielki ułamek e-commerce czyli całości handlu prowadzonego przez Internet. Obecnie w regionie Azji i Pacyfiku stanowi on niemal 18%, podczas gdy w USA - około 10%. Zdecydowanie z tyłu znajduje się Europa i Ameryka Łacińska - tam około 5% zakupów przez internet dokonywanych jest przez urządzenia przenośne.

Najszybciej rośnie sprzedaż przez urządzenia mobilne i komórki w USA. W 2008 roku osiągała ona wartość 396 mln USD, podczas gdy w 2009 roku było to 1,4 mld USD. ABI Research twierdzi iż w obecnym roku, w związku wychodzeniem USA z kryzysu, podwoi się ona, osiągając poziom 3,4 mld USD. Odbudowujący się po kryzysie rynek zakupu przez urządzenia mobilne biletów lotniczych, wykupywania rezerwacji hotelowych oraz wycieczek może przynieść dodatkowe 1,5 mld USD.

Najczęściej do zakupów elektronicznych używają komórek i mobilnych urządzeń internetowych mieszkańcy USA, Indii, Chin, Australii i Japonii. Poprzez komórki kupuje się zwykle bilety (lotnicze, kolejowe i inne), rezerwuje wycieczki i hotele. Segment ten stanowi ok. 30 proc. wszystkich zakupów przez urządzenia mobilne ( w USA 31%). Na drugiej pozycji znajduje się drobny sprzęt elektroniczny (20%), na trzeciej - książki, płyty CD i DVD ( około 13% globalnie, w USA 9%).

PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl