NASK: liczba domen ".pl" osiągnęła 2 miliony - NASK - UNIA EUROPEJSKA - POLSKA - DOMENA - DOMENY INTERNETOWE - DOMENY NAJWYŻSZEGO POZIOMU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności NASK: liczba domen ".pl" osiągnęła 2 miliony
drukuj stronę
poleć znajomemu

NASK: liczba domen ".pl" osiągnęła 2 miliony

NASK: liczba domen ".pl" osiągnęła 2 miliony
źródło: ivanpw/CC/Flickr

Liczba domen internetowych z końcówką ".pl" utrzymywanych w rejestrze Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) osiągnęła dwa miliony. W ciągu dwóch ostatnich lat ich liczba wzrosła o 100% - poinformowała we wtorek NASK. 

Jak podała na swojej stronie internetowej NASK, dwumilionową domenę z końcówką ".pl" zarejestrowano w nocy z 3 na 4 stycznia. Podkreśliła też, że przekroczenie pierwszego miliona zarejestrowanych domen internetowych zajęło Polsce 17 lat.

Według NASK świadczy to o dynamicznym rozwoju internetu w Polsce. Według cytowanych wyników badań GUS, w 2010 r. 65,5% przedsiębiorstw miało swoją stronę internetową (w 2007 r. było to 53,2%), a 63,4% gospodarstw domowych posiadało dostęp do internetu (w 2007 r. - 41%).

Z szacunków NASK wynika, że w 2010 r. średnio rejestrowano 2900 domen dziennie. Tak duża dynamika wzrostu liczby nazw domeny ".pl", która w roku 2010 osiągnęła prawie 23 proc., stawia Polskę na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej - podała NASK. Szacuje też, że pod względem liczby domen Polska zajmuje w Europie piąte miejsce, za Niemcami, Wlk. Brytanią, Holandią i Włochami. Wyprzedza m.in. Francję i Hiszpanię.

NASK pełni rolę krajowego rejestru nazw internetowych z końcówką ".pl". Jest także operatorem sieci transmisji danych i oferuje rozwiązania teleinformatyczne dla biznesu, administracji i nauki. Od 1 października 2010 r. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - która powstała w 1991 r. jako jednostka rozwojowo-badawcza - funkcjonuje jako instytut badawczy.

PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl