Gabryś: technologia CCS bezsensowna w kategoriach gospodarczych - ENERGETYKA - POLSKA - EMISJA CO2 - CCS - PAKIET KLIMATYCZNY - SEKWESTRACJA CO2 - DEROGACJA - HERBERT LEOPOLD GABRYŚ
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Gabryś: technologia CCS bezsensowna w kategoriach gospodarczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Gabryś: technologia CCS bezsensowna w kategoriach gospodarczych

Gabryś: technologia CCS bezsensowna w kategoriach gospodarczych

Bez względu na koszty trzeba wykazać jak bezsensowne w kategoriach gospodarczych będzie stosowanie technologii CCS, przynajmniej do czasu, aż wychwyconego dwutlenku węgla nie da się przetworzyć na produkt rynkowy – powiedział Herbert Leopold Gabryś, ekspert energetyczny i były wiceminister przemysłu i handlu podczas debaty "Jak wygrać najpoważniejszą wojnę w nowoczesnej Europie? Polski sposób na derogację". 

Zdaniem Gabrysia "powinniśmy nie bacząc na koszty spróbować pokazać jak bezsensowne jest wykonanie w kategoriach gospodarczych dzisiaj instalacji wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Nikt w Europie nie jest tym tak zainteresowany jak polska gospodarka". 

- W sytuacji impotencji inwestycyjnej elektroenergetyki ostatnich lat mechanizm opłat za uzyskanie uprawnień do emisji CO2 może okazać się zbawienny. Może być to jedyny skuteczny i sprawdzalny mechanizm na pożądane inwestycje w energetyce w szerokim zakresie - dodaje Gabryś.

Według byłego wiceministra pakiet klimatyczno-energetyczny jest problem społeczno-gospodarczym na miarę wyzwań bytu gospodarczego Polski na najbliższe kilkanaście lat.

Emisja dwutlenku węgla na świecie - prognoza

Źródło: CIRE, Ernst&Young

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (3)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
eurorealista
Polityka klimatyczna UE to ogromna hipokryzja, nie ma żadnego uzasadnienia w kategoriach gospodarczych, a jeśli chodzi o pozostałe cele (nawet zakładając słuszność racji przedstawianych przez ekofaszystów) to są one niczym w porównaniu do emisji Chin i Indii. Taka polityka długofalowo pozostawi przemysłowe pustkowie w Europie, co być może jest na rękę krajom zachodnim, które przeniosą produkcję do tańszej Azji, ale dla polskiej gospodarki oznacza to spadek po równi pochyłej...
No avatar
Gość
Czemu osoby niekompetentne pozwoliły wyprawiać głuboty z CO2 i bezkrytycznie realizować bezmyślne dyrektywy UE w tej sprawie ???

To UE powinna Polsce płacić za lasy i osiagnięte redukcje emisji zanieczyszczeń w przemysle, do atmosfery......
Pozdrawiam, Henryk
No avatar
realista
głos rozsądku w sprawie emisji CO2: http://www.youtube.com/watch?v=kd0W5AfR2Lg
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl