OSLON Black Series: oprawy jasne i niezawodne - OŚWIETLENIE - LED - OPRAWY LEDOWE - OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS - ELECTRONICA - OSLON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności OSLON Black Series: oprawy jasne i niezawodne
drukuj stronę
poleć znajomemu

OSLON Black Series: oprawy jasne i niezawodne

OSLON Black Series: oprawy jasne i niezawodne

Nowa, metalowa oprawa LEDowa firmy OSRAM ma pozwolić na lepszą stabilizację termiczną.

Firma OSRAM Opto Semiconductors wzbogaciła rodzinę produktów OSLON o nowość - OSLON Black Series. Pierwszy produkt z serii ma czarną obudowę, kompaktowe wymiary i sprawdzony, wypróbowany model soczewki. Lampa oparta na technologii LED może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie występują duże wahania temperatur i potrzebna jest duża ilość światła na małej powierzchni.

Czarna, kształtna forma oprawy OSLON Black Series, emitującej niezwykle intensywne światło, zapewnia niemal pełną stabilność źródła światła. Współczynnik rozszerzalności odlewanego materiału dokładnie odpowiada współczynnikowi rozszerzalności płytek drukowanych, dodatkowo sama dioda jest zabezpieczona elektrostatycznie. Dzięki dużej skuteczności świetlnej Black Series nie ma potrzeby stosowania dodatkowych reflektorów w obudowie. Materiały do produkcji opraw zostały wybrane tak, aby nawet przy dużych wahaniach temperatury nie wpływały negatywnie na niezawodność i trwałość LEDów (wynosi ona około 50 000 godzin). Ogromną zaletą nowego produktu OSLON, która jest szczególnie podkreślana przez OSRAM, jest jego odporność termiczna, która wynosi nawet 6,5 K/W. Te niezwykłe parametry wynikają z wykorzystania technologii diod elektroluminescencyjnych oraz wysokiej jakości nowoczesnej obudowy.

Podobnie jak inne produkty z rodziny OSLON, Black Series wyposażony jest w soczewkę kierującą wiązkę światła w kącie o wartości 90° i wytwarza strumień świetlny o wartości 115 lm i temperaturze barwowej 6500 K przy zasilaniu prądem 350 mA. Przy zwiększonym zasilaniu,  Black Series wytwarza strumień świetlny o wartości 250 lm. Zamontowane w obudowie diody LED wykorzystują chip o powierzchni 1 mm? i są dostępne we wszystkich barwach, również ciepłobiałej. OSRAM gwarantuje, że oprawa OSLON Black Series jest kompatybilna z innymi produktami LED należącymi do tej rodziny.

W szerokiej gamie możliwych zastosowań nowej oprawy Black Series należy wymienić światła sygnalizacyjne, wewnętrzne oświetlenie w lodówkach oraz oświetlenie w pociągach i samolotach. To rozwiązanie pokazuje swoje mocne strony wszędzie tam, gdzie potrzebna jest stabilność termiczna, niezawodna praca i wysoka jakość światła.

Po raz pierwszy OSRAM zaprezentował OSLON Black Series na targach electronica w listopadzie ubiegłego roku w Monachium.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl