Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro oświetlona w technologii LED - LED - OSRAM - RIO DE JANEIRO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro oświetlona w technologii LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro oświetlona w technologii LED

Statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro oświetlona w technologii LED
fot. Osram

Z okazji 80. rocznicy odsłonięcia Statuy Chrystusa Zbawiciela, najbardziej znanego na całym świecie pomnika Chrystusa na Górze Corcovado, firma OSRAM wykonała zaawansowany system oświetleniowy wykorzystując projektory LED.

Firma OSRAM wymieniła poprzedni przestarzały system oświetleniowy na 300 zaawansowanych projektorów LED udostępnionych przez jej filię, Traxon Technologies, montując je na pomniku i w najbliższej okolicy. Bardzo efektywne oprawy LED wyposażone są w specjalne soczewki, które umożliwiają wyjątkowo dokładne oświetlenie punktowe ze zmieniającymi się kolorami światła. Zastosowano także system sterowania znany jako „Lighting Control Engine", za pomocą którego wszystkie projektory LED mogą być niezależnie kierowane i regulowane pod względem barwy i intensywności światła.

- To ogromna przyjemność i zaszczyt, że możemy oświetlać jeden z „siedmiu nowych cudów świata” za pomocą energooszczędnych opraw LED. Ten projekt pokazuje nasze długoletnie doświadczenie w sektorze oświetlenia LED, ale także uświadamia wszystkim fakt, że nowoczesne technologie oświetleniowe, design i oszczędzanie energii idą w parze - mówi  Martin Goetzeler, prezes firmy OSRAM.

Cały system stworzony został przez znanego projektanta oświetleniowego Petera Gastera, jest prosty i elastyczny w działaniu. Można go zaprogramować oraz aktywować i dezaktywować przez Internet lub telefon komórkowy. Dzięki temu projektowi, OSRAM zapewnia nie tylko nastrojowe oświetlenie pomnika, ale także ma ważny wkład w ochronę środowiska naturalnego, ze względu na fakt, że źródła światła LED są wyjątkowo energooszczędne.

- Poprzedni system oświetleniowy był kosztowny i wymagał dużego nakładu pracy. - Dzięki nowej energooszczędnej technologii LED będzie wreszcie możliwe proste i szybkie przystosowanie oświetlenia do otoczenia. Słynna statua Chrystusa z pewnością będzie wzbudzać podziw i zachwyt u turystów z całego świata – mówi Peter Gaster, projektant oświetleniowy.

Firma OSRAM będzie również odpowiedzialna za wymianę starego systemu oświetleniowego i utrzymanie nowego przez dwa najbliższe lata. Dla tego projektu OSRAM otrzymuje wsparcie zarówno ze strony władz miasta, jak i archidiecezji Rio de Janeiro.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
maniek
dokładnie o tym samym pomyślałem :)
No avatar
Gość
To niech teraz Osram zabiera się za Jezusa w Świebodzinie
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl