Rozwiązania układów zasilających o szerokim zakresie napięć wejściowych z ochroną przepięciową - ELEKTRONIKA - TEXAS INSTRUMENTS - DC/DC - HVAC - REGULATOR LDO - TRANZYSTORY - UKŁADY ZASILAJĄCE - REGULATOR NAPIĘCIA - PRZETWORNICE SWIFT - ZARZĄDZANIE ZASILANIEM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rozwiązania układów zasilających o szerokim zakresie napięć wejściowych z ochroną przepięciową
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rozwiązania układów zasilających o szerokim zakresie napięć wejściowych z ochroną przepięciową

Rozwiązania układów zasilających o szerokim zakresie napięć wejściowych z ochroną przepięciową

Regulator napięcia LDO 50 mA, 100 V i kontroler step-down 12 A, 60 V zapewniają najszybszy czas reakcji i wysoką sprawność do zastosowań przemysłowych. 

Texas Instruments Incorporated (TI) rozszerza wachlarz oferowanych produktów o dwa nowe regulatory obniżające napięcie o szerokim zakresie napięć wejściowych i z ochroną przepięciową. Regulatory 100 V LDO i 60 V DC/DC mogą wytrzymać wysokie napięcia przejściowe stale utrzymując wysoką wydajność – ku zadowoleniu projektantów urządzeń nisko- i średnioprądowych, wysokonapięciowych urządzeń telekomunikacyjnych i przemysłowych, takich jak sterowniki silników, przekaźniki dla systemów HVAC, mierniki inteligentne i urządzenia stosowane w przemyśle motoryzacyjnym. 

Regulator LDO o najwyższym napięciu wejściowym

Regulator LDO TPS7A4001 50 mA posiada największą w branży tolerancję napięcia wejściowego w zakresie od 7 do 100 V, oraz wyjątkowo krótki czas do uzyskania stanu ustalonego wynoszący poniżej 50 nanosekund w przypadku przejściowego skoku napięcia 50 V. Urządzenie dostarczane jest w niewielkiej (3 x 8 mm) 8-pinowej obudowie MSOP, ma prąd spoczynkowy wynoszący 25 uA i zapewnia stabilność napięcia wyjściowego w środowisku z dużą ilością zakłoceń. Zachęcamy do zamówienia próbek i modułów ewaluacyjnych na stronie http://www.ti.com/tps7a4001-preu.

Kontroler obniżający napięcie o szerokim zakresie napiecia wejściowego 60 V

Kontroler synchroniczny DC/DC step-down TPS40170 zapewnia wysokie parametry działania, wydajności i niezawodności, w tym regulację w trybie napięciowym z kompensacją feed-forward. Obsługuje napięcia wejściowe w zakresie od 4,5 V do 60 V i prąd wyjściowy do 12 A. Regulator jest zabezpieczony przed skokami napięcia do 62 V, zapewnia krótki czas załączania FET wynoszący 75 ns oraz prąd w trybie wyłączenia 1,0 uA. Zastosowana w TPS40170 unikalna dwukierunkowa kompensacja eliminuje zdudnienia w układzie oraz zakłócenia elektromagnetyczne, a także redukuje pojemność na wejściu nawet o 50%, oszczędzając miejsce na płytce. Układ posiada obudowę QFN 3,5-mm x 4,5-mm. Próbki i moduły ewaluacyjne dostępne są przez stronę www.ti.com/tps40170-pr.

Przetwornice SWIFT ze zintegrowanymi tranzystorami FET

Poza sterownikiem TPS40170, TI oferuje monolityczne przetwornice SWIFT ze zintegrowanymi tranzystorami FET, które upraszczają projektowanie w niskoprądowych zastosowaniach do 60V. Przetwornice 2.5 A TPS54260, 1.5 A TPS54160 i 500 mA TPS54060 zapewniają sprawność do 95% w przemysłowych i komercyjnych zastosowaniach 12, 24 i 48 V, oraz do zasilania modułów GSM/GPRS stosowanych w inteligentnych miernikach energii, zarządzaniu flotami pojazdów i w systemach bezpieczeństwa. W celu zapewnienia elastyczności projektowania wszystkie trzy przetwornice SWIFT mają kompatybilne wyprowadzenia. Więcej informacji na stronie www.ti.com/swift-pr.

Zarządzanie zasilaniem systemu

Przetwornice i kontrolery skutecznie zarządzają zasilaniem w zastosowaniach przemysłowych wykorzystujących procesory TI, w tym MSP430AFE2xx - nowe 16-bitowe mikrokontrolery o bardzo małej mocy typu analog-front end (AFE) do zastosowań w pomiarach energii, mikrokontrolery C2000™ pracujące w czasie rzeczywistym, mikontrolery Stellaris® ARM® Cortex™-M oraz procesory DSP C5000™.

Dostępność i ceny

Regulator TPS7A4001 firmy TI dostępny jest w 8-pinowej obudowie MSOP PowerPad o wymiarach 3-mm x 5-mm. Sugerowana cena sprzedaży wynosi 1,90 USD przy zamówieniu 1.000 sztuk. Regulator TPS40170 dostępny jest w obudowie QFN 3,5-mm x 4,5-mm, a sugerowana cena sprzedaży wynosi 2,40 USD dla 1.000 sztuk.

Regulator napięcia LDO 50 mA, 100 V TPS7A4001

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl