Orlen chce "tankować" samochody elektryczne - EV - SAMOCHODY ELEKTRYCZNE - POJAZDY ELEKTRYCZNE - STACJE ŁADUJĄCE - ORLEN
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Orlen chce "tankować" samochody elektryczne
drukuj stronę
poleć znajomemu

Orlen chce "tankować" samochody elektryczne

Orlen chce "tankować" samochody elektryczne
fot. Dmitry Valberg/CC/Flickr

Orlen zamierza wprowadzić możliwość  ładowania  samochodów elektrycznych na swoich stacjach. Płocki koncern prowadzi w tej sprawie rozmowy z dużymi partnerami z sektora energetycznego - poinformowała Rzeczpospolita.
 

Rozważana jest możliwość wprowadzenia pilotażowego projektu zasilania pojazdów elektrycznych na wybranych stacjach Orlenu.

- Przyglądamy się różnym rozwiązaniom technicznym stosowanym do zasilania elektrycznych pojazdów. Rozważamy możliwość wprowadzenia tego typu pilotażu na wybranych stacjach naszej sieci - potwierdza biuro prasowe firmy z Płocka. Na razie nie wiadomo ani gdzie, ani kiedy miałby się rozpocząć program pilotażowy.

Jednak trudno przypuszczać, by koncern szybko uruchomił tę usługę na masową skalę, gdyż liczba pojazdów o napędzie elektrycznym jest wciąż zbyt mała.

- Wszystko wskazuje, że w najbliższej przyszłości nie należy się spodziewać dynamicznych zmian w tym zakresie. Samochody z elektrycznymi silnikami wciąż łatwiej spotkać w salonie motoryzacyjnym niż na ulicy - uzasadniają przedstawiciele Orlenu.

W USA, gdzie jest obecnie najwięcej samochodów napędzanych prądem, stanowią one zaledwie 0,2 promila wszystkich aut. Według prognoz sprzedaż samochodów elektrycznych w Europie do 2020 r. nie przekroczy 1 mln szt. Po polskich drogach jeździ dziś najwyżej kilkadziesiąt elektrycznych aut. Dlatego też rynek instalacji do ładowania tego typu pojazdów rozwija się bardzo powoli.

Źródło: Rzeczpospolita

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl