Oświetlenie Philips w Kościele Pokoju w Świdnicy - LED - ILUMINACJA - OŚWIETLENIE LED - PHILIPS LIGHTING - ŚWIDNICA - OŚWIETLENIE OBIEKTÓW SAKRALNYCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Oświetlenie Philips w Kościele Pokoju w Świdnicy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Oświetlenie Philips w Kościele Pokoju w Świdnicy

Oświetlenie Philips w Kościele Pokoju w Świdnicy
fot. Philips

Ewangelicko-augsburski Kościół Pokoju pod wezwaniem Św. Trójcy uważany jest za najcenniejszy zabytek sakralnej sztuki protestanckiej na Śląsku. Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, największy w Europie, drewniany kościół zyskał nowe – niezwykle efektowne i efektywne oświetlenie wykorzystujące technologię LED, zaprojektowane i zainstalowane przez Philips Lighting Poland.

Premiera nowego oświetlenia wnętrza Kościoła Pokoju w Świdnicy miała miejsce 4 maja podczas wizyty w Polsce szwedzkiej pary królewskiej - króla Karola XVI Gustawa wraz z małżonką Sylwią, którzy byli gośćmi spektaklu „Podróż Krystyny” w wykonaniu znanej szwedzkiej sopranistki, Susanne Ryden.

Piękno barokowych elementów zdobniczych ołtarza głównego, ambony, organów oraz empor okalających świątynię od wewnątrz zostało podkreślone dzięki projektowi oświetlenia, wykorzystującego głównie technologię LED. Iluminacja ołtarza i ambony została zrealizowana uwzględniając możliwości podkreślenia detalu architektonicznego i rzeźbiarskiego. Empory wraz z lożami otrzymały iluminację uwypuklającą przestrzenność obiektu, organy natomiast zaprezentowano w szacie typowej dla wydarzenia artystycznego. Całość iluminacji został zaprojektowana przez architekta Michała Kaczmarzyka.

Panorama wnętrza Kościoła Pokoju w Świdnicy

Panorama wnętrza Kościoła Pokoju w Świdnicy (kliknij aby powiększyć).

Oświetlenie Philips Lighting Poland pozwala wydobyć piękno zarówno fasad, jak i wnętrz kilkuset kościołów i obiektów sakralnych w całej Polsce – m. in. Katedry Gnieźnieńskiej, Katedry w Płocku, Katedry Św. Floriana w Warszawie, Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, Kościoła Św. Anny w Warszawie, Kościoła Św. Piotra i Pawła w Katowicach, Kolegiaty w Głogowie oraz Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Oświetlenie LED Philips w Kościele Pokoju w Świdnicy

Oświetlenie LED Philips w Kościele Pokoju w Świdnicy

Philips

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl