Miliard smartfonów w 2015 roku - TELEKOMUNIKACJA - TELEFONIA KOMÓRKOWA - SMARTFON - SYMBIAN - APPLE - ANDROID - SMARTPHONE - BLACKBERRY - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Miliard smartfonów w 2015 roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miliard smartfonów w 2015 roku

Miliard smartfonów w 2015 roku
fot. Marvin Kuo/CC/Flickr

W 2015 roku ilość zaawansowanych telefonów komórkowych - smartfonów - wysłanych do klientów osiągnie niemal miliard, co oznacza podwojenie wielkości z 2011 roku.

Według raportu firmy analitycznej IDC, przytaczanego przez magazyn Computerworld, w 2010 roku producenci wysłali do klientów 305 mln smartfonów. W obecnym 2011 roku będzie to już 472 mln zaawansowanych telefonów, zaś w 2015 roku zostanie wysłanych z fabryk 982 mln smartfonów.

W 2015 roku przeważać będą smartfony z systemem operacyjnym Android. Przejmą one 44 proc. całego światowego rynku. Obecnie zajmują 39 proc. rynku, a od końca IV kw. 2010 roku Android - system przypominający Linux - jest najczęściej stosowanym systemem operacyjnym w smartfonach.

Największy skok będzie jednak udziałem systemu operacyjnego Windows Phone. W 2011 roku zostanie on zainstalowany w niecałych 4 proc. smartfonów. W 2015 roku będzie to już 20 proc. wszystkich smartfonów na świecie.

Apple iOS, zainstalowany w smartfonach iPhone z obecnych 18 proc. rynku, w 2015 roku zajmie 17 proc., co oznacza że straci 1 proc. Podobnie stanie się z systemem BlackBerry, który w 2015 roku będzie instalowany w 13 proc. telefonów. Obecnie, w 2011 roku znajduje się on w 14 proc. smartfonów.

Wielkim przegranym na być system operacyjny Symbian, który jest obecnie instalowany w 20 proc. smartfonów. W 2015 roku jego udział wyniesie mniej niż 10 proc.

Popularność smartfonów zdaniem IDC ma rosnąć dzięki spadającym cenom, oraz zmianie nawyków konsumentów, którzy rzadziej z nich telefonują, ale częściej używają jako urządzenia przenośnego dostępu do Internetu, kamery i aparaty fotograficzne, notatniki elektroniczne czy nawet odtwarzacze muzyczne.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl