Miliard smartfonów w 2015 roku - TELEKOMUNIKACJA - TELEFONIA KOMÓRKOWA - SMARTFON - SYMBIAN - APPLE - ANDROID - SMARTPHONE - BLACKBERRY - ELEKTRONIKA UŻYTKOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Miliard smartfonów w 2015 roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Miliard smartfonów w 2015 roku

Miliard smartfonów w 2015 roku
fot. Marvin Kuo/CC/Flickr

W 2015 roku ilość zaawansowanych telefonów komórkowych - smartfonów - wysłanych do klientów osiągnie niemal miliard, co oznacza podwojenie wielkości z 2011 roku.

Według raportu firmy analitycznej IDC, przytaczanego przez magazyn Computerworld, w 2010 roku producenci wysłali do klientów 305 mln smartfonów. W obecnym 2011 roku będzie to już 472 mln zaawansowanych telefonów, zaś w 2015 roku zostanie wysłanych z fabryk 982 mln smartfonów.

W 2015 roku przeważać będą smartfony z systemem operacyjnym Android. Przejmą one 44 proc. całego światowego rynku. Obecnie zajmują 39 proc. rynku, a od końca IV kw. 2010 roku Android - system przypominający Linux - jest najczęściej stosowanym systemem operacyjnym w smartfonach.

Największy skok będzie jednak udziałem systemu operacyjnego Windows Phone. W 2011 roku zostanie on zainstalowany w niecałych 4 proc. smartfonów. W 2015 roku będzie to już 20 proc. wszystkich smartfonów na świecie.

Apple iOS, zainstalowany w smartfonach iPhone z obecnych 18 proc. rynku, w 2015 roku zajmie 17 proc., co oznacza że straci 1 proc. Podobnie stanie się z systemem BlackBerry, który w 2015 roku będzie instalowany w 13 proc. telefonów. Obecnie, w 2011 roku znajduje się on w 14 proc. smartfonów.

Wielkim przegranym na być system operacyjny Symbian, który jest obecnie instalowany w 20 proc. smartfonów. W 2015 roku jego udział wyniesie mniej niż 10 proc.

Popularność smartfonów zdaniem IDC ma rosnąć dzięki spadającym cenom, oraz zmianie nawyków konsumentów, którzy rzadziej z nich telefonują, ale częściej używają jako urządzenia przenośnego dostępu do Internetu, kamery i aparaty fotograficzne, notatniki elektroniczne czy nawet odtwarzacze muzyczne.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl