Logiczne zarządzanie automatyką domową z systemem LMS - INTELIGENTNY DOM - AUTOMATYKA DOMOWA - REGULATOR TEMPERATURY - AUTOMATYKA BUDYNKOWA - LOGIC MANAGING SYSTEM - LMS - AURATON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Logiczne zarządzanie automatyką domową z systemem LMS
drukuj stronę
poleć znajomemu

Logiczne zarządzanie automatyką domową z systemem LMS

Logiczne zarządzanie automatyką domową z systemem LMS
fot. LARS

Regulator temperatury, jako urządzenie umożliwiające zarządzanie ciepłem, zna już chyba każdy. W naszych domach i mieszkaniach najczęściej spotykane są popularne termostaty (umieszczane na grzejnikach) i przewodowe sterowniki, które instaluje się bezpośrednio do kotła grzewczego na pomocą specjalnego okablowania. W ostatnim czasie, urządzenia te zaczęły być jednak wypierane przez bardziej funkcjonalne i praktyczne modele bezprzewodowe, komunikujące się ze źródłem ciepła poprzez fale radiowe.

Na rynku pojawia się więc coraz więcej modeli, które próbują przekonać nas rozmaitymi funkcjami czy oryginalnym designem. Ale potrzeby klientów stale rosną. Wymagania rynku zmuszają zatem producentów do ciągłego rozwijania i ulepszania rozwiązań. Ale, by stworzyć nowei lepsze, oprócz dostępu do zaawansowanych technologii, konieczna jest również ogromna wiedza i doświadczenie. Tym mogą poszczycić się tylko nieliczni. – Nasi inżynierowie, wykazując się świeżym i nowatorskim podejściem do projektowania, poszli o krok dalej. Stworzyli zupełnie nowe urządzenia pracujące w tzw. systemie LMS – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta popularnych regulatorów temperatury i sterowników do pomp marki AURATON.

Logiczne zarządzanie automatyką domową z systemem LMS

LMS – urządzenia przyszłości już dziś

Co się kryje pod tajemniczym akronimem LMS? – To skrót od angielskich słów „logic managing system”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „system logicznego zarządzania – wyjaśnia Maciej Leonhard. System opiera się na produktach, które są proste w obsłudze i funkcjonalne, a jednocześnie zaawansowane technicznie i niezawodne. Elementy systemu LMS współpracują ze sobą bezprzewodowo. Dzięki optymalizacji toru radiowego, uzyskano bardzo niskie zużycie energii komunikujących się urządzeń oraz ich bezawaryjność. – Tym, co wyróżnia nasz nowy system, jest przede wszystkim możliwość jego ciągłego rozwoju przez dodawanie kolejnych elementów w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Obecnie głównym urządzeniem jest odbiornik AURATON RTH (tzw. element wykonawczy), który w odpowiedni sposób interpretuje informacje pochodzące od nadajników (np. prostego regulatora AURATON T-1 lub bardziej zaawansowanego AURATON 2025) i podejmuje decyzje o realizowanych funkcjach – tłumaczy Maciej Leonhard.

W trosce o domową funkcjonalność

Zestawy spełniające funkcję regulacji temperatury (AURATON T-1 RTH lub AURATON 2025 RTH) mogą być rozszerzane o dodatkowe urządzenia, dzięki którym zarządzanie temperaturą w naszych domach i mieszkaniach będzie jeszcze bardziej funkcjonalne i komfortowe. –Wśród dostępnych obecnie produktów znajduje się m.in. innowacyjna klamka okienna AURATON H-1 wyposażona w czujnik położenia oraz nowoczesny termometr AURATON T-2– mówi Maciej Leonhard. Technologia zastosowana do stworzenia systemu LMS nie ogranicza go jednak do pełnienia funkcji związanej tylko z zarządzaniem temperaturą w domowych wnętrzach. – Wciąż pracujemy nad kolejnymi elementami systemu, które będą obejmować coraz szerszy obszar zastosowań, m.in. sterowanie oświetleniem, wspomaganie systemu alarmowego czy przeciwpożarowego – dodaje.

W trosce o klienta

System LMS otwiera przed użytkownikami świat inteligentnej automatyki domowej, oparty na polskich produktach najwyższej jakości. Każdy, kto zdecyduje się na zastosowanie tego rozwiązania w swoim domu, w dowolnym momencie będzie mógł rozszerzyć go o dodatkowe funkcjonalności, w miarę pojawiania się kolejnych, dedykowanych urządzeń. – Wszystkie produkty w systemie LMS współpracują ze sobą bezprzewodowo. Dzięki temu, możemy tworzyć energooszczędne domy i mieszkania zarządzane inteligentną technologią – podsumowuje Maciej Leonhard.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl