Pogotowie energetyczne na quadach - ENERGETYKA - ENEA - BOMBARDIER TRANSPORTATION - POGOTOWIE ENERGETYCZNE - KYMCO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pogotowie energetyczne na quadach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pogotowie energetyczne na quadach

Pogotowie energetyczne na quadach
fot. Enea

Quady pozwolą na szybsze usuwanie awarii sieci elektroenergetycznych na trudnodostępnych terenach

Spółka ENEA Operator zdecydowała się na włączenie quadów do służb Pogotowia Energetycznego. Obecnie posiada już osiem tego typu pojazdów, które użytkowane będą przez wszystkie oddziały przedsiębiorstwa.

Po rocznych testach quada marki KYMCO na Posterunku Energetycznym Drawno Enea zdecydowała się na zakup kolejnych pojazdów. Używane będą do lokalizacji awarii oraz planowanych oględzin linii energetycznych. Quad testowany przez pracowników Pogotowia Energetycznego zdał egzamin. Dzięki użyciu quada zdecydowanemu skróceniu uległ czas oględzin linii. Dodatkowym jego atutem jest możliwość dojazdu w miejsca trudnodostępne, gdzie niejednokrotnie pracownicy musieli dochodzić pieszo.

Wobec bardzo przychylnych opinii pracowników korzystających z quada i zauważalnych efektów polepszenia nie tylko warunków, ale także efektywności wykonywanych prac, Enea zdecydowała się na zakup kolejnych siedmiu maszyn. Dwa quady ATV KYMCO, dwa quady Bombardier OUTLANDER 800R MAX z mocniejszym, bo aż siedemdziesięciojednokonnym silnikiem oraz trzy pojazdy użytkowe Bobcat 3400D są już od kilku dni na wyposażeniu operatora systemu dystrybucyjnego. Spółka jest pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na zakup tego najnowszego modelu Bobcata. Po jednym pojeździe do przeprowadzenia testów dostaną oddział poznański, szczeciński, bydgoski i zielonogórski, a pozostałe trzy pojadą do oddziału gorzowskiego, który po zeszłorocznych testach zgłosił pełną gotowość do ich wykorzystywania.

Dzięki wprowadzaniu maszyn do lokalizacji awarii ENEA Operator zamierza dążyć do skracania czasu usuwania awarii energetycznych i wykonywania prac planowych. Pracownicy Pogotowia mogą łatwiej i szybciej dotrzeć do uszkodzonych elementów infrastruktury energetycznej zwłaszcza na terenach leśnych, na polach czy miejscach podmokłych, do których trudno dojechać samochodem.

W przyszłości firma planuje zakup kolejnych quadów.

operator.enea.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ENEA S.A.
ul. F. Nowowiejskiego 11, Poznań
tel.  61 856 11 00
fax.  61 856 11 17
www.enea.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl