Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów - ELEKTRONIKA - CHIP - GPS - ŻYROSKOP - AKCELEROMETR - SMARTFONY - BROADCOM - ALTYMETRIA SATELITARNA - ALTIMETR - LOKALIZACJA SATELITARNA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów

Chipy umożliwią ustalenie położenia z dokładnością do centymetrów

Bezprecedensowa dokładność przetwarzania informacji z różnych czujników

Nowy chip opracowany przez specjalistów firmy Broadcom umożliwia bardzo dokładną lokalizację, z dokładnością do centymetrów, według współrzędnych trójwymiarowych uwzględniających wysokość, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów.

Dokładność lokalizacji, uzyskana w chipie Broadcom 4752 bierze się z liczby systemów, z których pozyskuje on informacje. Odbiera sygnały globalnego systemu pozycjonowania satelitarnego GPS, sieci komórkowych, hot-spotów sieci bezprzewodowej Wi-Fi oraz żyroskopów, akcelerometrów, krokomierzy i altimetrów.

Żyroskopy, altimetry, akcelerometry i krokomierze są częstym wyposażeniem dodatkowym smartfonów; zwłaszcza tzw. modeli dla aktywnych, przeznaczonych nie tylko do obsługi rozmów głosowych czy dostępu do internetu, ale także przez dodatkowe funkcjonalności, także wspomagających treningi sportowe czy rekreację na świeżym powietrzu

W momencie osłabienia bądź zaniku sygnałów GPS lub komórkowych, np. podczas przebywania wewnątrz budynków o konstrukcji z dużą ilością metalu, włączane są funkcje triangulacji przy użyciu innych źródeł sygnału, jak hot-spoty, czyli punkty dostępowe sieci Wi-Fi. Chip korzysta też z takich źródeł sygnału, jak znaczniki, stosowane przez urządzenia pracujące w standardzie łączności radiowej bliskiego zasięgu Bluetooth.

Nowe chipy wkrótce będą dostępne na rynku i mogą być wykorzystane przez producentów telefonów komórkowych jeszcze w tym roku.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl