Mitsubishi Electric rozwija się w kierunku oświetlenia LED - OŚWIETLENIE - LED - JAPONIA - MITSUBISHI ELECTRIC - POPYT - RYNEK OŚWIETLENIOWY - TRZĘSIENIE ZIEMI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mitsubishi Electric rozwija się w kierunku oświetlenia LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mitsubishi Electric rozwija się w kierunku oświetlenia LED

Mitsubishi Electric rozwija się w kierunku oświetlenia LED

Restrukturyzacja oświetleniowych spółek Mitsubishi Electric w Japonii

Japoński koncern Mitsubishi Electric podjął decyzję o restrukturyzacji swojego biznesu oświetleniowego, mającą na celu rozszerzenie ekspansji w tej branży i będącą reakcją na szybkie zmiany na rynku oświetlenia LED. Z dniem 1 października 2012 roku dojdzie do połączenia trzech spółek związanych z przemysłem oświetleniowym, należących do Mitsubishi Electric.

Pod koniec lat '80 ubiegłego stulecia firma Mitsubishi Electric, dążąc do umocninia pozycji na rynku oświetleniowym, ustanowiła w Japonii dwie spółki joint venture w kooperacji z niemieckim Osram, co integrację technologii oświetleniowych Osram z systemem sprzedaży Mitsubishi Electric. Osram-Melco Ltd. zajmowała się produkcją świetlówek i innych źródeł światła, a produkty te sprzedawała Mitsubishi Electric Osram Ltd. W 1989 roku powstała też spółka zależna Mitsubishi Electric Lighting Corporation, zajmująca się produkcją i sprzedażą opraw oświetleniowych.

Zwiększenie świadomości ekologicznej klientów zaowocowało większym skupieniem uwagi na rozwiązaniach oświetleniowych LED. Zwłaszcza po wielkim trzęsieniu ziemi w 2011 r. w Japonii stawia się na ograniczenie zużycia energii i obserwuje się dynamiczny wzrost sprzedaży oświetlenia LED.

Wywołany zwiększonym popytem postęp w oświetleniu LED stworzył potrzebę zintegrowania procesu produkcyjnego lamp i opraw oświetleniowych i kooperacja w ramach joint venture pomiędzy Mitsubishi Electric i Osram zostanie rozwiązana w proces fuzji. Jednakże, z uwagi na stałą współpracę firm przez 23 lata, Mitsubishi Electric i Osram zgodziły się na utrzymanie relacji w dziedzinie sprzedaży i produkcja i pozostaną globalnymi strategicznymi partnerami na rynku oświetleniowym.

Nowo powołana spółka oświetleniowa Mitsubishi Electric ma dostarczać szeroką gamę produktów, od lamp po oprawy, co umożliwi Mitsubishi Electric kompleksowe zaspokojanie zapotrzebowania rynkowego i obsługę klientów w Japonii. 

Firma chce rozwijac swoje portfolio produktów oświetleniowych, zwłaszcza w technologii LED, poprzez integrację środków na marketing oraz współpracę z ośrodkami badawczo-rozwojowymi Mitsubishi Electric.

Źródło: ledinside.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Mitsubishi Electric Europe B.V. Oddział w Polsce
ul. Krakowska 50, Balice
tel.  (12)6304700
www.mpl.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl