Audi rozwija technologię produkcji akumulatorów wysokiego napięcia - AKUMULATORY - AUDI - SAMOCHODY ELEKTRYCZNE - E-MOBILITY - AKUMULATORY LITOWO-JONOWE - WYSOKIE NAPIĘCIE - BATERIE LI-ION - ELEKTRYFIKACJA - AUDI E-TRON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Audi rozwija technologię produkcji akumulatorów wysokiego napięcia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Audi rozwija technologię produkcji akumulatorów wysokiego napięcia

Audi rozwija technologię produkcji akumulatorów wysokiego napięcia
fot. AUDI

Inauguracja Pracowni akumulatorów wysokiego napięcia 

Badania, wynalazki i testy, a wszystko to związane z akumulatorem litowo-jonowym. AUDI AG wprowadza nowe kryteria w pracach nad rozwojem technologii wysokiego napięcia (HV). W przeddzień 123. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, koncern zainaugurował działalność „Pracowni akumulatorów wysokiego napięcia“ w Gaimersheim k. Ingolstadt. W centrum tym, w celu budowy prototypu tego szczególnego rodzaju ogniw akumulatorowych, po raz pierwszy współpracują ze sobą Biuro Rozwoju Technicznego, Dział Produkcji i kooperanci.

- Nowa pracownia akumulatorów wysokiego napięcia jest następnym wielkim krokiem w kierunku mobilności elektrycznej. Mając na uwadze pojazdy, które zamierzamy produkować w przyszłości, rozwijamy tutaj ważne kompetencje dotyczące tworzenia i produkcji akumulatorów wysokiego napięcia. Równocześnie chcemy zadbać o to, by spełniały one wysokie wymagania jakościowe obowiązujące w Audi - powiedział Michael Dick, Członek Zarządu AUDI AG ds. Rozwoju Technicznego. Poza tworzeniem prototypów, myśli się też o ewentualnej produkcji seryjnej na niewielką skalę, którą można byłoby tu podjąć w przyszłości

Elektryfikacja samochodu niesie za sobą znaczące zmiany w procesie produkcji

- Ścisła współpraca różnych podmiotów w pracowni akumulatorów wysokiego napięcia toruje drogę do seryjnej produkcji samochodów elektrycznych, która będzie wydajniejsza i bardziej nakierunkowana na zrównoważony rozwój. Nowe technologie dają Audi większe możliwości wypracowywania zysków. Koniecznym warunkiem do szybkiego i bezpiecznego rozpoczęcia produkcji seryjnej jest włączenie działu produkcji już do pierwszego etapu prac nad produktem - podkreśla Frank Dreves, Członek Zarządu AUDI AG ds. Produkcji.

- Dla personelu, pracownia ta oznacza ważną inwestycję w zapewnienie miejsc pracy. Tworzy nowy zakres działań i kolejne możliwości czerpania zysków. To widoczny symbol budowania mostów wiodących do pełnego uruchomienia mobilności elektrycznej. Pracownia otwiera też wiele nowych możliwości dla pracowników. Powstanie nowy profil kwalifikacji zawodowych i nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Szanse te należy w pełni wykorzystać - mówi Peter Mosch, przewodniczący Rady Zakładowej AUDI AG.

Pracownia, w której prowadzone będą prace nad technologią akumulatorów wysokiego napięcia, jest oddalona 2 km od zakładów w Ingolstadt. Na 3500 m2 pracować będzie  blisko stu ekspertów w dziedzinie elektroniki, których Audi zatrudniło specjalnie na potrzeby tego projektu. U podstaw koncepcji centrum kompetencyjnego leży intensywna współpraca wszystkich działów związanych z technologią wysokiego napięcia.

Projekt „Pracownia akumulatorów wysokiego napięcia“ stworzyła firma BFFT Gesellschaft Fahrzeugtechnik mbH. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo korzystania z wrażliwej aparatury. Ważnym kooperantem zewnętrznym jest Panasonic, dostawca ogniw akumulatorowych. Budowę Pracowni rozpoczęto w kwietniu 2010r., a oddanie do użytku nastąpi w maju bieżącego roku.

Do priorytetów pracowni akumulatorów wysokiego napięcia należą:

  • Testy technologii wysokiego napięcia (HV): testowanie akumulatorów wysokiego napięcia, komór, podzespołów i systemów
  • Pilotaż produkcji akumulatorów: wytwarzanie modeli akumulatorów wysokiego napięcia i ich produkcja seryjna na niewielką skalę
  • Opracowywanie i rozwój własnego sprzętu i oprogramowania dla wszystkich elementów konstrukcyjnych
  • Opracowywanie i wytwarzanie akumulatorów dla Audi R8 e-tron oraz wszystkich akumulatorów dla floty Audi A1 e-tron

Mianem „Audi e-tron“ określa się w Audi mobilność elektryczną. Napęd elektryczny i związana z nim technologia wysokiego napięcia, to dla Audi ważny element Strategii 2020. Celem Audi jest zaoferowanie do tego czasu wersji e-tron w każdym segmencie modelowym.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl