Honeywell wzywa do szybszego upowszechniania oświetlenia LED - OŚWIETLENIE - LED - DORADZTWO - OŚWIETLENIE LED - MODERNIZACJA - RYNEK OŚWIETLENIOWY - HONEYWELL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Honeywell wzywa do szybszego upowszechniania oświetlenia LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Honeywell wzywa do szybszego upowszechniania oświetlenia LED

Honeywell wzywa do szybszego upowszechniania oświetlenia LED

Bezpłatne usługi doradcze Honeywell w zakresie modernizacji oświetlenia

Większość analiz rynkowych przewiduje, że technologia LED zdominuje rynek oświetlenia w 2015 roku, jednak zdaniem amerykańskiego producenta Honeywell to stanowczo za późno. Firma wzywa do możliwie najszybszego globalnego przejścia na oświetlenie LED. 

Zdaniem Johna Storeya, dyrektora biznesu LED w Honeywell, Oświetlenie stanowi odpowiada za 19% światowego zużycia energii, a przejście na diody LED byłoby opłacalne przede wszystkim dla firm. 

- Obecnie około dwóch trzecich rozwiązań oświetleniowych opiera się na starszych nieefektywnych energetycznie technologiach, rozwiniętych przed 1970 r. - dalsze utrzymanie takiego stanu rzeczy jest akceptowalne. Do tej pory przemysł oświetleniowy zawodził, jeśli chodzi o rozwiązania oświetleniowe wysokiej jakości praktycznie we wszystkich zastosowaniach. Ale jesteśmy w punkcie zwrotnym. Oświetlenie LED to najbardziej ekscytująca technologia od czasu wprowadzenia elektrycznego oświetlenia. I równie rewolucyjna - powiedział Storey. 

Honeywell oferuje bezpłatne usługi doradcze, starając się przekonać firmy, że koszty modernizacji oświetlenia zostaną zwrócą się dzięki oszczędności energii, powołując się na fakt, że diody LED mają znacznie dłuższą żywotność: 60 tys. godzin pracy w porównaniu do 10-15 tys. godzin pracy tradycyjnych świetlówek. LED-owe źródła światła mają także szerszy zakres temperatury barwowej emitowanego światła.

Honeywell ma nadzieję przekonać firmy i menedżerów do energetycznej roztropności oraz modernizacji oświetlenia zakładowego do diod LED. Globalny serwis doradztwa Honeywell obejmuje audyty i opracowywanie skrojonych na miarę pod względem optymalizacji zużycia energii projektów oświetleniowych, szczegółowe kalkulacje kosztów i oszczędności. Firma oferuje także instalacje pilotażowe.

Źródło: LEDinside

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl