Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji - LED - PRZEMYSŁ - DOTACJE - CHINY - OŚWIETLENIE LED - DOWNLIGHT - LAMPY LED - RYNEK OŚWIETLENIOWY - LAMPY SAMOSTATECZNIKOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji

Chiński przemysł LED skorzysta z rządowego programu dotacji
fot. china-led-lights.net

Dotacje dla producentów oświetlenia poskutkują obniżeniem cen produktów LED

Chińskie Ministerstwo Finansów wznowiło program dotacji dla przemysłu LED. Łączna kwota dofinansowania może sięgnąć 1 mld juanów (ok. 543 mln zł), a ze środków będzie mogło skorzystać od 30 do 50 firm starających się o wsparcie w specjalnych przetargach.

Na początku lutego 2012 Chiny rozpoczęły program dotowania produkcji opraw LED typu downlight, lamp samostatecznikowych, oświetlenia ulicznego i lamp tunelowych LED. Jednak ze względu na to, że ceny przedstawione przez niektóre firmy zostały uznane za nieuzasadnione, program szybko wstrzymano.

W maju, Chiny wprowadziły nową politykę wspierania energooszczędnego oświetlenia i  program subsydiów dla przemysłu LED został ponownie uruchomiony.

Firmy startujące do przetargu są zobowiązane wykazać zdolność produkcyjną na poziomie co najmniej 200 tysięcy sztuk w seriach downlight i lamp samostatecznikowych lub 30 tysięcy sztuk lamp ulicznych i tunelowych oraz minimalny kapitał zakładowy w wysokości 50 mln juanów. Dotacje zostaną odliczone od wysokości kontraktu wynegocjowanego przez zwycięzców przetargu i rząd, tak aby to konsumenci skorzystali bezpośrednio z programu.

Poprzedni rządowy program wsparcia energooszczędnego oświetlenia w Chinach był przeprowazony w 2008 roku. Dzięki dotacjom w wysokości 280 milionów juanów udało się wygenerować popyt rzędu 650 milionów juanów (354 mln zł).

Zdaniem analityków obecne program dotacji przyniósłby podobny skutek, stymulując cały rynek oświetlenia ogólnego w Chinach, sprzedaż oświetlenia, a także sprzętu gospodarstwa domowego. Aktualne analizy mówią o nadmiernych mocach produkcyjnych przemysłu LED w Chinach, więc program powinien obniżyć presję związaną z wysokim stanem zapasów chipów LED na rynku.

Źródło: LEDinside

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl