Walki robotów na zawodach Sumo Challenge 2012 - ROBOTYKA - HUMANOID - ŁÓDŹ - ROBOTY - TURNIEJ ROBOTÓW - ZAWODY - SUMO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Walki robotów na zawodach Sumo Challenge 2012
drukuj stronę
poleć znajomemu

Walki robotów na zawodach Sumo Challenge 2012

Walki robotów na zawodach Sumo Challenge 2012
fot. sumochallenge.eu

Walki sumo i wyścigi - to niektóre z zadań z jakimi zmierzyły się w sobotę roboty uczestniczące w Ogólnopolskich Zawodach Sumo Challenge 2012 w Łodzi. Pojawiło się 101 robotów, od najmniejszych nano po konstrukcje przypominające człowieka.

To już piąta edycja zawodów Sumo Challenge organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej. Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

W tym roku 101 robotów zmierzyło się w łódzkiej Manufakturze w kilku konkurencjach. Można było zobaczyć wojowników sumo, roboty ścigające się po torze, a także wiele innych konstrukcji.

 – Najbardziej atrakcyjne widowisko stanowią zawsze walki sumo, ale będą także wyścigi robotów oraz pojawi się kilka robotów pokazowych - roboty humanoidalne, pająki, czy robot barman – zapowiadał Tomasz Sudoł z Koła Naukowego SKaNeR PŁ.

Walki sumo toczyły się na dwóch ringach - o średnicy 154 i 77 cm. Roboty startowały w dwóch kategoriach wagowych. Zawodnicy o wadze do 3 kg i wymiarach 20 na 20 cm walczyły na większym ringu. Natomiast, na mniejszym startowały konstrukcje o wielkości 10 na 10 cm, ważące do 0,5 kg. Ich zadaniem, podobnie jak w prawdziwym sumo, jest wypchnięcie przeciwnika z ringu.

W tegorocznej edycji można było także zobaczyć zmagania robotów w kategorii Humanoid Sumo, w której człekopodobne roboty kroczące mierzyły się w walce będącej skrzyżowaniem boksu i zapasów. Z kolei w Nano Sumo na ringu stanęły jedne z najmniejszych konstrukcjj na świecie, wielkością nie przekraczające rozmiarów pudełka zapałek.

Podczas imprezy zaplanowano także wyścigi m.in. z przeszkodami, które roboty pokonywały samodzielnie i tzw. humanoid sprint – rywalizację robotów dwunożnych. Roboty-myszy musiały odnaleźć cel wśród ścieżek labiryntu, zapamiętać i wybrać najkrótszą drogę wyjścia.

Zawody odbywały się pod patronatem prezydenta Łodzi i rektora Politechniki Łódzkiej.

www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl