Ruszyła VI edycja konkursu Elektryzująca Pasja - KONKURS - DIY - PROJEKTANT - ELEKTROTIM - ELEKTRYZUJĄCA PASJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ruszyła VI edycja konkursu Elektryzująca Pasja
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ruszyła VI edycja konkursu Elektryzująca Pasja

Ruszyła VI edycja konkursu Elektryzująca Pasja

Pasja może okazać się jednym z głównych czynników warunkujących sukces w życiu zawodowym. Pierwszym krokiem jest jednak przekonanie innych do swoich pomysłów. Umożliwia to konkurs Elektryzująca Pasja, dzięki któremu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą pochwalić się na forum swoimi zainteresowaniami i przekonać jury konkursowe, że to właśnie oni zasługują na miano Największego Pasjonaty 2013 roku.

Już od 19 listopada 2012 r. do 11 marca 2013 r. uczniowie mogą  zgłaszać projekty  do VI edycji konkursu.  Uczestnicy konkursu mają niemal cztery miesiące na przygotowanie autorskich projektów, obrazujących ich niebanalne pasje i zainteresowania. Twórcy najbardziej innowacyjnych prac otrzymają wartościowe nagrody, a ich projekty zostaną przedstawione w Galerii Pasjonatów – wystawie najlepszych prac konkursowych.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu, obrazującego wyjątkową pasję ucznia.  Pasja może dotyczyć dowolnego obszaru zainteresowań uczniów. Kluczowe jest, aby przekonać w pracy konkursowej, że jest to prawdziwa, porywająca i elektryzująca pasja. Dlatego też powinna być przedstawiona w oryginalny i wyróżniający sposób, który będzie wskazywał na innowacyjność myślenia i kreatywność twórców prac. Wymogiem konkursu jest, aby pasja przedstawiona w prezentacji była możliwa do fizycznego zaprezentowania przed jury konkursowym - w drugim etapie konkursu oraz w czasie Gali Finałowej w Ratuszu Miejskim we Wrocławiu.

Konkurs realizowany jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczeń lub grupa uczniów (2-3 osoby) mają za zadanie przygotowanie prezentacji w Power Point nt. pasji. Spośród zgłoszonych prac wybranych zostanie 10 najlepszych, których autorzy wezmą udział w kolejnym etapie konkursu. W drugim etapie uczniowie będą mieli za zadanie zaprezentowanie swojej pasji na forum i przekonanie jury konkursowe, że to oni są Największymi Pasjonatami.

Ideą programu jest zachęcenie młodych pasjonatów do aktywności i stworzenie im warunków do promocji innowacyjnych projektów. Uczniowie, poprzez udział w zmaganiach konkursowych, mają szansę na zdobycie wyższych kompetencji zawodowych oraz szybsze odnalezienie się na rynku pracy, po ukończeniu szkoły m.in. poprzez umożliwienie im odbywania praktyk, staży i kontaktu z firmami poszukującymi właśnie młodych pasjonatów: twórców, odkrywców i projektantów.

Inicjatorem działań jest firma ELEKTROTIM, która od 2007 roku wspiera młodych w realizacji ich pasji. Współorganizatorami konkursu są firmy będące członkami Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, które jest patronem merytorycznym programu. Patronem honorowym jest Wydział Edukacji UM Wrocławia. Patronat medialny nad VI edycją Konkursu objął m.in. serwis elektroonline.pl

Więcej informacji w: Regulaminie konkursu ,,Elektryzująca Pasja” 2012/2013 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl