Philips zapowiada pierwszą komercyjną lampę OLED - OŚWIETLENIE - OLED - OLED LUMIBLADE PLUS - LAMPY OLED - DANIEL LORCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Philips zapowiada pierwszą komercyjną lampę OLED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Philips zapowiada pierwszą komercyjną lampę OLED

Philips zapowiada pierwszą komercyjną lampę OLED

Philips ogłosił plany wprowadzenia na rynek pierwszej komercyjnej lampy biurkowej OLED. Lampa o nazwie Moorea jest próbą dostosowania technologii OLED do nowego segmentu oświetlenia.

Moorea została zaprojektowana przez Daniel Lorch, młodego projektanta form przemysłowych z Berlina, który rozpoczął współpracę z Philipsem praktycznie przez przypadek, po tym jak odwiedził jeden z bezpłatnych warsztatów OLED, które co miesiąc firma organizuje dla architektów i projektantów.

 – Daniel przyszedł do nas ze swoim projektem lampy z diod OLED, chciał wiedzieć, czy ta koncepcja będzie współpracować z nową technologią – mówi Dietmar Thomas z Philips Lumiblade. Okazało się, ze działa to całkiem dobrze, a Philips poprosił Lorcha aby przeprojektował ich najnowszy OLED GL350. W rezultacie powstała lampa OLED wystarczająco jasna, aby mogła służyć jako funkcjonalne oświetlenie pulpitu.

Podstawa lampy zaprojektowanej przez Lorcha jest podłączona do dwóch paneli OLED za pomocą kawałka stali sprężynowej, stopu o niezwykle wysokiej sprężystości (materiał prostuje się bez względu na to, jak mocno został wygięty). Czarny gumowy przewód łaczący OLED-y z podstawą umożliwia regulację napręzenia stalowej szyjki i skierowanie światła w dół na biurku lub wyżej w kierunku pomieszczenia. Wewnątrz tego przewodu "schowane" są też kable zasilania.

Według Thomasa lampy Moorea pojawią się na rynku najwcześniej w połowie 2013 r. Nieznana jest jeszcze ich cena detaliczna.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl