Polski sukces w europejskich zawodach robotycznych - ROBOTYKA - POLACY - ROBOTY - KONSTRUKCJE - ROBOT CHALLANGE - ZAWODY - WIEDEŃ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polski sukces w europejskich zawodach robotycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polski sukces w europejskich zawodach robotycznych

Polski sukces w europejskich zawodach robotycznych
fot. SHELLMAYR/fb.com/robotchallenge

Dziesięć medali zdobyli polscy konstruktorzy w najważniejszych europejskich zawodach robotów RobotChallenge, które odbyły się w Wiedniu. Po raz trzeci z rzędu zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zawodów.

W wiedeńskich zawodach – uznawanych za największe i najbardziej prestiżowe w Europie – startują mobilne, samodzielne, własnoręcznie skonstruowane roboty. W zakończonej dziesiątej edycji Polacy zaprezentowali 60 konstrukcji. Zawodnicy mogli rywalizować w 15 różnych konkurencjach.

Nasi konstruktorzy zdobyli aż dziesięć medali: cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Największy sukces i komplet medali przyniosła Polakom kategoria Mini Sumo. Sukcesem zakończyła się także konkurencja Humanoid Sumo, w której polscy zawodnicy zajęli pierwsze i drugie miejsce. Ponadto konstruktorzy z Polski wywalczyli złoty i brązowy medal w kategorii Line Follower, złoty medal w konkurencji Air Race Autonomous, srebrny w kategorii Freestyle oraz brązowy w Puck Collect.

Drugie miejsce w klasyfikacji – z sześcioma medalami – zajęli Rosjanie. Trzecie wywalczyli Łotysze, którym udało się zdobyć pięć krążków.

Mistrzostwa RobotChallenge organizowane są od 2004 roku. Wystartowało w nich już ponad tysiąc robotów z 31 państw. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset uczestników z 20 krajów.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl