Gmina Grzegorzew wygrała w konkursie audyt i modernizację oświetlenia - OŚWIETLENIE LED - MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO - AUDYT ENERGETYCZNY - PHILIPS LIGHTING - ILUMINACJA OBIEKTÓW - OŚWIETLENIE DROGOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Gmina Grzegorzew wygrała w konkursie audyt i modernizację oświetlenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Gmina Grzegorzew wygrała w konkursie audyt i modernizację oświetlenia

Gmina Grzegorzew wygrała w konkursie audyt i modernizację oświetlenia
fot. Philips Lighting

Gmina Grzegorzew (woj. wielkopolskie) została zwycięzcą konkursu pt.: „Bezpieczna droga do zmian” zorganizowanego przez Philips Lighting Poland. Wygraną w konkursie jest modernizacja oświetlenia na energooszczędne LED, czasowa iluminacja wybranego obiektu oraz audyt oświetlenia ulicznego lub drogowego wraz z projektem poprawy efektywności energetycznej.

„Bezpieczna droga do zmian” to konkurs skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Celem konkursu jest poprawa jakości oświetlenia dróg oraz wzrost bezpieczeństwa mieszkańców polskich miast i gmin, co wpisuje się w założenia Rewolucji 100% LED zainicjowanej w zeszłym roku przez firmę Philips. Mapa Rewolucji LED-owej Philips obejmuje już 12 miejsc, które wprowadziły energooszczędne i nowoczesne rozwiązania oświetleniowe. Konkurs został zorganizowany przez firmę Philips Lighting Poland we współpracy z Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o z Kalisza.

Zwycięzców konkursu wyłoniono na podstawie analizy przygotowanych przez nich projektów. Zadaniem konkursowym było nadesłanie eseju, makiety, zdjęcia, bądź filmu na temat:
„Co oświetlenie może zmienić w Mojej Gminie?”. Na podium, obok zwycięskiej gminy Grzegorzew, znalazły się także gmina Słupca – II miejsce oraz gmina i miasto Stawiszyn – III miejsce.

Nagrodami w konkursie są: częściowa modernizacja oświetlenia na energooszczędne LED, czasowa iluminacja wybranego przez uczestnika obiektu użyteczności publicznej na terenie gminy oraz audyt oświetlenia ulicznego lub drogowego wraz z projektem poprawy efektywności energetycznej.

Bezpieczne drogi – bezpieczne gminy

– Zwiększenie społecznej świadomości, co do roli jaką pełni wysokiej jakości oświetlenie dróg, jako oszczędne i ekologiczne rozwiązanie dla gmin, jest szczególnie istotne dla poprawy bezpieczeństwa ich mieszkańców. Co więcej, trwałość technologii LED jest trzykrotnie większa niż tradycyjnych źródeł światła, a skumulowane oszczędności energii mogą sięgnąć nawet 65% – komentuje Bogdan Rogala, Prezes Philips Lighting Poland.

Według szacunków firmy Philips, pełne przejście na oświetlenie diodowe (LED) może przynieść oszczędności na poziomie 130 mld EUR (w ujęciu światowym). Taka ilość energii odpowiada wielkości produkcji 640 średnich elektrowni. Ponadto, niezależna próba oświetlenia LED przeprowadzona w 12 spośród największych miast świata udowodniła, że rozwiązania takie pozwalają na oszczędności energii na poziomie 50-70% istniejącego zużycia, a nawet 80% w przypadku zintegrowania instalacji z inteligentnym systemem sterowania[1].

Oświetlenie diodowe stanowi na świecie już około 10% nowo zainstalowanych systemów oświetlenia ulicznego. Oczekuje się, że udział ten wzrośnie do 80% do 2020 roku.

Oświetlenie LED jest nie tylko energooszczędne i ekologiczne w porównaniu ze światłem żółtym sodowym, ale również bardziej przyjazne dla mieszkańców. Białe światło generowane przez diody LED sprawia, że otoczenie postrzegane jest jako jaśniejsze i bardziej naturalne. LED-owe światło jest również kluczowym czynnikiem zwiększającym poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzięki niemu łatwiejsze staje się rozpoznawanie obiektów, kolorów i kształtów po zmroku.

Zwiększona widoczność stanowi również główny element przyczyniający się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Testy przeprowadzone na zlecenie firmy Philips wykazały, że przy białym świetle kierowcy mogą szybciej i z większej odległości dostrzec obiekty lub ruch na poboczu. Z kolei piesi i rowerzyści prędzej zauważą nadjeżdżające pojazdy i stosownie reagują.

Regulamin konkursu: Bezpieczna droga do zmian


[1] Inteligentne miasta. Zintegrowane oświetlenie publiczne. 2012 Koninklijke Philips Electronics N.V., luty 2013. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Jeśli brak chętnych na modernizacje LED, to najlepiej zorganizować:"konkurs".
Częściowa modernizacja -to jest ten haczyk-pięć opraw LED-owych na krzyż;-)
Tylko ciekawe, jak na takie"prezenty dla gminy" patrzy CBA.
No avatar
Gość
No - Philips robi co może żeby nie wypaść z rynku w Polsce.
* Najpierw Trzebielino gdzie nawet Wójt nie wie co świeciło, co obecnie świeci, kiedy sie zwróci i ile poświeci po okresie gwarancji.
* Potem nieudana próba szantażu polskich producentów oświetlenia, a w efekcie próba wyłudzenia pieniędzy.
* teraz lipny konkurs dla najgorzej uświadomionych gmin.

Zgadnijcie gdzie w Świecie najlepiej sprzedaje się ta marka ? W Afryce - he he he.
W USA juz nie ma po nich śladu.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl