Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB - USB - LUTOWNICA - LUTOWANIE - SMT - FARNELL ELEMENT14 - MEGAPOWER
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB

Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB
fot. Farnell element14

Farnell element14 ogłosił rozpoczęcie sprzedaży pierwszej na świecie lutownicy zasilanej przez gniazdo USB opracowanej przez MegaPower.

Lutownica stworzona z myślą o dokonywaniu szybkich napraw podzespołów w technologii SMT, zarówno w terenie jak i w laboratorium, może być zasilana z gniazda USB w komputerze stacjonarnym lub laptopie, albo przy pomocy baterii 9V. Lutownica rozgrzewa się do temperatury 480°C w ciągu 20 sekund i jest niezwykle energooszczędna (5W w porównaniu z 40W w przypadku podobnych narzędzi innych marek).

Urządzenie, którego cena katalogowa wynosi 9.90 GBP (ok. 50 zł) wyróżnia się:

 • Wysokiej klasy końcówką lutującą,
 • Bardzo jasną, białą dioda LED, która zapewnia oświetlenie podczas pracy,
 • Poręczną i łatwą w transporcie konstrukcją,
 • Blokadą bezpieczeństwa głównego włącznika,
 • Wysoką wydajnością energetyczną,
 • Nasadką ochronną.

Pierwsza na świecie lutownica zasilana z gniazda USB

Zestaw MEGA POWER - MSD-086 - LUTOWNICA, 40W, USB

   – Firma MegaPower jest bardzo zadowolona z partnerskiej współpracy z Premier Farnell, której efektem jest nowe narzędzie do lutowania podzespołów SMT. Doceniamy pracę i doświadczenie zespołu Farnell element14, dzięki którym na rynek trafiają tak nowatorskie produkty – poinformował George Hu, Managing Director w MegaPower.

   – Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom ten nowy, interesujący produkt. Mamy nadzieję, że spotka się on z uznaniem branży przyrządów naprawczych i wpasuje się w potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i majsterkowiczów – komentuje Chris Godfrey, Global Product Director Test & Tools w firmie Farnell element14.

  Źródło: Farnell element14

  follow us in feedly
  REKLAMA

  Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

  Zapisz się
  Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
  Komentarze (2)
  Dodaj komentarz:  
  Twój pseudonim: Zaloguj
  Twój komentarz:
  dodaj komentarz
  Brak obrazka
  Patrz na drugi rysunek, zasilanie jest brane z dwóch portów USB, jak w przypadku starszych dysków 2,5" na USB gdzie prąd 500mA był niewystarczający. z Dwóch gniazdek pociągnie 1A.

  Istotne tylko aby nie podłączać do rozgałęziacza USB bo całe rozgałęzienie nie pobierze więcej prądu niż jest w stanie dać jeden port USB do którego jest wpięte.

  Mam nadzieję, że pomogłem
  No avatar
  majster
  5W przy 5V daje prąd o natężeniu 1A, czyżby to było na USB 3.0 ? USB 2.0 oferuje Imax 500mA a USB 3.0 jeśli dobrze pamiętam ok 900mA.
  Czy na USB będzie się wolniej/słabiej nagrzewało niż na wspominanej baterii 9V? Ona wydaje się być sugerowanym źródłem zasilania? Pytam bo chyba się na nią skuszę - podpinać można by ją nawet do rozgałęziacza gniazda zapalniczki samochodowej z portem usb i drobne naprawy elektryki przeprowadzać.
  Farnell, An Avnet Company
  Farnell, An Avnet Company
  ul. Canal Road , Leeds
  tel.  00 800 121 29 67
  $nbsp;
  REKLAMA
  REKLAMA
  Nasze serwisy:
  elektrykapradnietyka.com
  przegladelektryczny.pl
  rynekelektroniki.pl
  automatykairobotyka.pl
  budowainfo.pl