Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip
drukuj stronę
poleć znajomemu

Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip

Karta rozszerzeniowa chipKIT Pi od element14 i Microchip
fot. Farnell element14

Karta chipKit Pi umożliwi tworzenie, kompilowanie i programowanie aplikacji Arduino w ramach systemu operacyjnego Raspberry Pi.

Portal element14 wspólnie z firmą Microchip Technology Inc., wiodącym dostawcą mikrokontrolerów, układów mieszanych, rozwiązań analogowych i Flash-IP, wprowadził na rynek kartę rozszerzeń chipKIT Pi. Produkt jest kompatybilny z platformą Arduino i został opracowany przy udziale ekspertów portalu element14, a także ochotników należących do społeczności chipKIT i Arduino.

chipKIT Pi to pierwsza na świecie karta rozszerzeń pozwalająca na tworzenie aplikacji kompatybilnych z Arduino 3.3V dla systemu Raspberry Pi. Karta została wyposażona w 32-bitowy kontroler MCU, dzięki któremu możliwe jest tworzenie własnych prototypów. To narzędzie open source, które pozwala użytkownikom skorzystać z wysokiej mocy dużych zasobów pamięci i zintegrowanych urządzeń peryferyjnych mikrokontrolera PIC32, posługując się tylko podstawowym zestawem narzędzi, który można znaleźć w domowym warsztacie prawie każdego hobbysty. Karta chipKIT Pi może komunikować się bezpośrednio z łączem rozszerzeniowym I/O w Raspberry Pi bez konieczności podłączania innych komponentów. Pozwala to nie tylko zmniejszyć koszty, ale także poziom komplikacji projektu.

 – Zaawansowane funkcje chipKIT Pi upraszczają proces tworzenia aplikacji dla Raspberry Pi opartych na Arduino  “Nowa karta rozszerzeń powiększa też ilość dostępnej pamięci, podnosi moc obliczeniową i umożliwia integrację urządzeń peryferyjnych takich jak interfejsy, procesory dźwięku oraz zaawansowane kontrolery – powiedział Derek Carlson, wiceprezes działu Development Tools w Microchip.

 – Wysoka wydajność, duże zasoby pamięci i zintegrowane urządzenia peryferyjne otwierają nowe możliwości dla użytkowników, tworzących projekty o wyższym poziomie funkcjonalności. Korzystając z zestawów z 32-bitowymi kontrolerami MCU konstruowanie prototypów jest dużo szybsze i łatwiejsze – komentuje Claire Doyle, Global Head of Raspberry Pi.

Karta rozszerzeń chipKIT Pi będzie kosztować 28 USD i będzie dostępna w ofercie Newark element14 i MCM w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie, CPC w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz element14 w regionie Azji i Pacyfiku w ostatnim tygodniu września.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl