Filmy instruktażowe do obsługi platformy Arduino Robot - OPEN SOURCE - RS COMPONENTS - ARDUINO - MASSIMO BANZI - ARDUINO ROBOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Filmy instruktażowe do obsługi platformy Arduino Robot
drukuj stronę
poleć znajomemu

Filmy instruktażowe do obsługi platformy Arduino Robot

Filmy instruktażowe do obsługi platformy Arduino Robot
fot. RS Components

Seria pięciu filmów wideo, w których prowadzący  Massimo Banzi, twórca platformy Arduino, pokazuje, jak obsługiwać platformę Arduino Robot oraz wykorzystać ją do rozbudowy. Filmy są dostępne na kanale YouTube RS. 

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor w dziedzinie elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, udostępniła pięć samouczków wideo na temat Arduino Robot  platformy rozwojowej na kółkach, służącej do konstruowania robotów. Instruktaż prowadzi sam Massimo Banzi, twórca Arduino, który prezentuje funkcje i niesamowite możliwości tego nowego narzędzia typu open-source.

Premiera filmów miała miejsce dzisiaj, podczas festiwalu wynalazków Maker Faire w Rzymie. Są one dostępne wyłącznie na kanale YouTube RS  w języku angielskim oraz w wersjach z napisami w języku francuskim, niemieckim, uproszczonym chińskim, tradycyjnym chińskim oraz japońskim.

Seria 10-minutowych filmów przenosi widza w fascynujący świat projektów z zakresu robotyki. Prowadzący  Massimo Banzi oraz jego współpracownicy  współtwórca Arduino, David Cuartielles i projektant interakcji Xun Yang prezentują następujące projekty:

  1. „Hello User!” - Tu robot Arduino  jak rozpakować, zmontować i zaprogramować platformę za pośrednictwem środowiska Arduino IDE
  2. Pierwsze kroki robota Arduino  gdzie znaleźć przykłady kodu w IDE oraz jak sterować skonstruowanym robotem za pomocą uniwersalnego pilota telewizyjnego
  3. Robot Arduino omija przeszkody  jak wykorzystać różne technologie do wykrywania odległości między robotem a obiektami w pokoju
  4. Zawsze na dobrej drodze  jak podążać wzdłuż linii przy użyciu czujnika podczerwieni na płytce sterownika silnika
  5. Tańczący robot Arduino  jak korzystać z ekranu i odtwarzać dźwięk w głośnikach robota

 

 – Z przyjemnością informuję o wspólnych działaniach Arduino i RS podczas Maker Faire. W wyniku naszej współpracy powstało pięć, dostępnych wyłącznie u nas, filmów instruktażowych na temat platformy Arduino Robot. Wspólnie z Davidem Cuartiellesem i Xun Yangiem przedstawiamy wszelkie dane na temat platformy Arduino Robot - od podstaw, do wskazówek dotyczących złożonych zadań programistycznych.  To były bardzo ekscytujące chwile dla Arduino, a teraz nasz zespół z niecierpliwością czeka na informacje o wykorzystaniu platformy przez użytkowników – oświadcza Massimo Banzi.

 – Te filmiki pochodzące od twórców Arduino stanowią prosty przewodnik, krok po kroku opisujący obsługę platformy i wykorzystanie jej do projektów. Obszerne informacje oraz możliwość tworzenia fantastycznych projektów zadowolą zarówno dotychczasowych entuzjastów Arduino, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w świecie programowania komputerowego – mówi Glenn Jarret, globalny prezes ds. marketingu produktów w RS Components.

Wszystkie samouczki Arduino dostępne są na: www.rs-components.com/arduino

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl