UPS-y do zadań specjalnych - PRZEMYSŁ - UPS - SCHNEIDER ELECTRIC - ZASILANIE AWARYJNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności UPS-y do zadań specjalnych
drukuj stronę
poleć znajomemu

UPS-y do zadań specjalnych

UPS-y do zadań specjalnych
fot. APC by Schneider Electric

Zasilacze UPS potrzebne są w wielu branżach, nawet pozornie niezwiązanych z serwerowniami i komputerami. Żadne duże przedsiębiorstwo nie może obyć się bez przynajmniej jednego serwera i urządzeń elektrycznych.

Na rynku dostępne są zasilacze dedykowane pod konkretne branże, opracowane na podstawie specyfiki używanych narzędzi i potrzeb przedsiębiorstw z danego sektora. I tak, zasilacze dla stoczni i statków muszą być całkowicie odporne na sól morską, zwiększoną wilgotność oraz stałe wstrząsy. Przykładem takich UPS-ów jest seria Marine z oferty Schneider Electric.

Statek morski narażony jest na awarie prądu, które mogą być bardzo niebezpieczne w skutkach. Zabezpieczenia wymagają przede wszystkim oświetlenie awaryjne, wyposażenie nawigacji, automatyzacja, czy systemy HVAC. Nawet chwilowa przerwa w dostawie prądu jest w stanie sparaliżować funkcjonowanie statku, a także wywołać panikę.

Warunki na pokładzie statku różnią się znacznie od tych na lądzie: dystrybucyjna sieć zasilająca jest nieuziemiona, a elektryczność wytworzona przez silniki statku jest różnej jakości. Dlatego energia zasilająca musi być podwójnie konwertowana dla wszystkich decydujących zastosowań. Wibracje, wstrząsy, przechyły, zmiany temperatury i ograniczona przestrzeń stanowią wyzwania dla dostosowania urządzeń. W dodatku, każde urządzenie mające wpływ na bezpieczeństwo oraz systemy związane z żeglugą muszą spełnić kategoryczne wymogi.

W skład UPS-ów Schneider Electric serii Marine wchodzą linie Galaxy (modele 3500, 5500, 7000) oraz Symmetra (MW i PX). Wszystkie wymienione produkty są trójfazowe, mają wymienne baterie i pozwalają na skalowalność sieci energetycznej przedsiębiorstwa. Tak szeroka gama zasilaczy UPS pozwala dobrać rozwiązanie skrojone na miarę również w aspekcie finansowym – podstawowe modele (3500) zapewniają, że nie płaci się za niepotrzebną moc, a do tego są skalowalne i ekonomiczne. Pozwala to wprowadzić realne oszczędności do tak ogromnego przedsiębiorstwa, jakim jest stocznia.

Uzupełnieniem są inne produkty Schneider Electric: prostowniki i przełączniki MGE static Transfer Switches. Standaryzacja dostawcy z pewnością także przyczynia się do ograniczenia kosztów, gdyż sprzęt kupiony od jednego producenta daje gwarancję, że wszystkie części będą ze sobą współdziałały. W razie problemów można skorzystać z jednego serwisu, co pozwoli oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 – Zasilacze UPS przeznaczone do przemysłu to urządzenia do zadań specjalnych. Muszą sprostać bardzo trudnym warunkom – wysokiej temperaturze, wstrząsom, zapyleniu, czy zalaniu. Ich konstrukcja jest wzmocniona i skrojona na miarę konkretnych potrzeb. Zastosowanie UPS-ów zwiększa się, zwłaszcza tam, gdzie na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo, efektywność i oszczędności – wyjaśnia Dariusz Koseski, Wiceprezes Schneider Electric Polska.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl