Robot czyszczący panele słoneczne - PANELE FOTOWOLTAICZNE - PANELE SŁONECZNE - SINFONIA TECHNOLOGY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Robot czyszczący panele słoneczne
drukuj stronę
poleć znajomemu

Robot czyszczący panele słoneczne

Robot czyszczący panele słoneczne

Japońska firma Sinfonia Technology wyprodukowała niewielkiego robota, który samodzielnie poruszając się po powierzchni paneli słonecznych czyści je. Robot został skonstruowany z myślą o dużych farmach słonecznych. Jest zasilany za pomocą baterii, czyści powierzchnię paneli za pomocą obrotowej szczotki, wycieraczki oraz wody.

Urządzenie jest wyposażone w kamerę i liczne czujniki. Swobodnie porusza się po powierzchni paneli a jego sprawność wynosi 100 m2 wyczyszczonej powierzchni na godzinę.

Japoński robot to prawdziwy akrobata. Jest w stanie czyścić powierzchnie nachylone pod kątem 5-30 stopni, a jeśli panele są mokre maksymalny kąt nachylenia zmniejsza się do 20 stopni. To nie wszystkie jego zalety. Robot może przemieszczać się pomiędzy panelami, które dzieli odległość do 50 cm i radzi sobie z odległościami w pionie dochodzącymi do 30 cm.

Firma Sinfonia Technology wyliczyła, że w przypadku dużych farm słonecznych kurz, piasek czy ptasie odchody zmniejszają produkcję energii aż o 5%, co oznacza straty w wysokości około 10 000 USD rocznie na każdy zainstalowany 1 megawat mocy elektrowni słonecznej.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl