14 lat współpracy GE z Instytutem Lotnictwa - BADANIA I ROZWÓJ - B+R - LOTNICTWO - GENERAL ELECTRIC - INSTYTUT LOTNICTWA - JANUSZ PIECHOCIŃSKI - JOHN RICE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 14 lat współpracy GE z Instytutem Lotnictwa
drukuj stronę
poleć znajomemu

14 lat współpracy GE z Instytutem Lotnictwa

14 lat współpracy GE z Instytutem Lotnictwa
fot. GE Aviation

We wtorek w Instytucie Lotnictwa w Warszawie odbyło się spotkanie Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Johna Rice, wiceprezesa General Electric poświęcone możliwościom realizacji wspólnych przedsięwzięć w kluczowych dla Polski sektorach gospodarki.

Pretekstem do spotkania było otwarcie laboratorium badania łożysk, będącego efektem współpracy między GE a Instytutem Lotnictwa. Jak podkreśla John Rice, warszawskie Engineering Design Center, pion merytoryczny Instytutu Lotnictwa utworzony na mocy porozumienia z GE, jest modelowym przykładem na to, jak międzynarodowa korporacja może zwiększyć innowacyjność polskiej gospodarki.

Uroczyste otwarcie laboratorium miało miejsce przed dwoma tygodniami. Wczoraj nowe stanowiska testowe odwiedził John Rice. Podczas wizyty spotkał się z wicepremierem Januszem Piechocińskim. W spotkaniu uczestniczyli: Magdalena Nizik, prezes Zarządu GE Polska, Peter Stracar, dyrektor regionalny GE w Europie Środkowo-Wschodniej, Beata Stelmach, dyrektor generalny GE w Polsce i krajach bałtyckich oraz Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.

 – GE jest obecne w Polsce 22 lata. Przez te lata bardzo rozwinęliśmy tutaj swoją działalność i mamy zamiar nadal się rozwijać. Zatrudniamy w Polsce 10 tys. pracowników, w tym 1 600 w warszawskim Engineering Design Center. EDC jest dowodem wielkiego postępu Polski w dziedzinie B+R w ostatnich latach – powiedział John Rice.

 – W najbliższych latach badania i rozwój staną się głównym motorem rozwoju polskiej gospodarki. Środki będą kierowane poprzez przedsiębiorstwa Chcemy, aby innowacyjne projekty miały potencjał i możliwość wdrożenia. Gospodarka potrzebuje jak najwięcej projektów przygotowanych przez duże i średnie przedsiębiorstwa. Muszą nam one zapewnić skok jakościowy. Partnerom zagranicznym oferujemy atrakcyjne warunki do inwestowania i zachęcamy do lokowania projektów w Polsce – powiedział wicepremier Janusz Piechociński.

 – Kluczem do rozwoju innowacji i rozwoju gospodarki jest współpraca. Modelowym przykładem współpracy między sektorem prywatnym i publicznym jest stworzone przez GE i Instytut Lotnictwa najnowocześniejsze na świecie laboratorium badania łożysk oraz prowadzenie badań przez polskich inżynierów dla światowych przedsiębiorstw – dodał Witold Wiśniowski.

Współpraca pomiędzy GE a Instytutem Lotnictwa trwa od 14 lat.

Źródło: Instytut Lotnictwa

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl