Bezpłatne badania termowizyjne w Poznaniu - IZOLACJA - ZUŻYCIE ENERGII - POMIARY TERMOWIZYJNE - POZNAŃ - STRATY CIEPLNE - BADANIA TERMOGRAFICZNE - TERMOMODERNIZACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpłatne badania termowizyjne w Poznaniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpłatne badania termowizyjne w Poznaniu

Bezpłatne badania termowizyjne w Poznaniu
fot. trzymajcieplo.pl

W Poznaniu trwa piąta już edycja programu bezpłatnych badań termowizyjnych organizowanych w ramach akcji „Trzymaj ciepło". W tym roku kolejnych pięciuset właścicieli poznańskich domów dowie się, którędy tracone jest najwięcej ciepła oraz jak można temu zaradzić.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi mieszkańców na problem nieefektywnego zużycia energii w budynkach oraz związane z tym nadmierne obciążenie zarówno dla środowiska, jak i domowych budżetów. Proponując bezpłatne badania termowizyjne oraz doradztwo w zakresie możliwych przedsięwzięć naprawczych, władze miasta chcą zachęcić poznanian do podejmowania energooszczędnych inwestycji. Zlokalizowanie głównych miejsc strat ciepła w budynku (tzw. mostków termicznych) ułatwia prawidłowe zaplanowanie późniejszych działań termomodernizacyjnych, a co za tym idzie, efektywne obniżenie kosztów ogrzewania.

Akcja „Trzymaj ciepło" prowadzona jest systematycznie od 2010 roku i z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania. Rozpoczęte 4 grudnia 2013 zapisy na tegoroczne badania termowizyjne zakończyły się już po pierwszym dniu.

W czterech poprzednich edycjach programu przebadano łącznie 1753 jednorodzinne budynki położone na terenie całego miasta. W tym roku badaniom termowizyjnym poddanych zostanie kolejnych 500 domów jednorodzinnych oraz pilotażowo 30 budynków wielorodzinnych (do udziału w programie wytypowano kamienice położone w centralnej części miasta, ogrzewane przeważnie piecami węglowymi).

Jak wykazało badanie ankietowe przeprowadzone w ubiegłym roku, wśród ponad 500 dotychczasowych uczestników projektu 41% właścicieli domów zdecydowało się zrealizować termomodernizacyjne przedsięwzięcia. Wśród inwestycji poczynionych przez uczestników akcji przeważały prace związane z uszczelnieniem lub wymianą okien (odpowiednio 19% i 13%) oraz ociepleniem części budynku (18%). Zdecydowanie rzadziej decydowano się np. na poprawę termoizolacji całego domu (7%) czy wymianę grzejników (4%).

W oparciu o środki zaoszczędzone dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie, ankietowani określali także szacunkowy czas zwrotu poczynionych inwestycji. Zdaniem większości respondentów (blisko 60% z grupy uczestników, którzy zdecydowali się podnieść standard energetyczny swojego domu) termomodernizacyjne przedsięwzięcia zwrócą się najpóźniej w ciągu 7 lat. Według opinii 22,2% ankietowanych inwestycje zwrócą się najpóźniej w ciągu 3 lat, zaś 37,5% szacuje, że nastąpi to w ciągu 4-7 lat.

Źródło: ChrońmyKlimat.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl