Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie” - TEXAS INSTRUMENTS - KONKURS TECHNOLOGICZNY - CORTEX-M4 - LAUNCHPAD - INTERNET OF THINGS - INTELIGENTNY OGRÓD - INTERNET RZECZY - PLOTLY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie”

Wyłoniono finalistów konkursu „Internet w ogrodzie”
fot. Texas Instruments

Firmy element14, Plotly i Texas Instruments (TI) ogłosiły dziś 10 finalistów konkursu Internet w ogrodzie, mającego na celu usprawnienie letnich czynności. W ramach tego niezwykłego konkursu projektanci korzystają z najnowszego rozwiązania SimpleLink™ Wi-Fi® CC3200 LaunchPad firmy TI oraz platformy do współpracy online Plotly, dzięki którym mogą przenieść rozwiązania z dziedziny Internetu rzeczy do ogrodu.

 – Internet rzeczy to kluczowy trend w elektronice i inżynierii, a firma element14 to miejsce, w którym inżynierowie tworzą rozwiązania z tego zakresu. Otrzymaliśmy kilka wspaniałym propozycji, zarówno od osób ze Stanów Zjednoczonych, jak i z innych krajów, i z niecierpliwością czekamy na to, aż ich projekty sprawią, że w przyszłości urządzenia będą powszechnie podłączane do internetu, a okres letni stanie się przyjemniejszy – powiedziała Dianne Kibbey, dyrektor ds. społeczności w firmie element14.

Uczestnicy i ich zgłoszone projekty:

  • Janis Alnis (Łotwa) – system automatycznego nawadniania pomidorów
  • Christopher Bailey (USA) – system podlewania ogrodu z czujnikiem wilgotności, który dodatkowo odstrasza szkodniki
  • Don Bertke (USA) – wykrywacz burz; lub wykrywacz wiewiórek odstraszający je od karmników dla ptaków
  • Bill Crum (USA) – system monitoringu bramy do ogrodu
  • Colin Gerrish (Irlandia) – urządzenie do sprawdzania wysokości trawy
  • Steve Hamilton (USA) – system monitoringu ogrodu, mierzący między innymi wilgotność, temperaturę, opady atmosferyczne, światło słoneczne oraz siłę wiatru
  • Łukasz Krysiewicz (Polska) – inteligentny parasol ogrodowy
  • Timothy Nott (USA) – zautomatyzowany system obserwacji ptaków
  • Matthias Stutz (Niemcy) – dachowa stacja pogodowa
  • Brian Sutherland (Kanada) – spryskiwacz z czujnikiem wilgotności

Finaliści zostaną poproszeni o publikowanie co dwa tygodnie wieści na temat postępów na stronie element14.com/backyard. Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 października 2014 roku. Nagrodą będzie wyjazd na zbliżające się targi Maker Faire i możliwość zaprezentowania tam swojego rozwiązania.

Projektując zestaw CC3200 LaunchPad, firma Texas Instruments stworzyła pierwszy w branży jednoukładowy, programowalny mikrokontroler z wbudowanym modułem Wi-Fi. Sercem zestawu jest niezwykle wydajny rdzeń ARM® Cortex-M4. Dodanie do niego wbudowanych czujników temperatury oraz 3-osiowego akcelerometru sprawia, że nowy produkt firmy Texas Instruments jest od razu gotowy do wykorzystania w rozwiązaniach z dziedziny Internetu rzeczy. To niewiarygodne, ale wystarczy jeden układ scalony!

Dzięki rozwiązaniu Plotly inżynierowie mogą z łatwością rejestrować, przesyłać strumieniowo oraz wizualizować dane ze swoich zestawów rozwojowych, a specjalnie dostosowany do potrzeb użytkowników zestawu LaunchPad interfejs API pozwala na bezproblemowe połączenie zestawu z internetem.

 

Farnell element14 przedstawia konkurs „Internet w ogrodzie”

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
No niby tak, ale tak szczerze to czego się spodziewać po rozwiązaniach dla ogrodu? miarą postępu są w tym przypadku spadające ceny oraz rosnąca dostępność tych rozwiązań - dziś każdy kto ma dostęp do internetu może zamówić sobie takie Arduino i być projektantem elektroniki :)
No avatar
Gość
Projekty na poziomie EdW sprzed *nastu last.
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl