Płytki SparqEE zapewniające obsługę kart SIM w urządzeniach Raspberry Pi i Arduino - RS COMPONENTS - RASPBERRY PI - ARDUINO - PŁYTKA PROJEKTOWA - PŁYTKA EWALUACYJNA - PLATFORMA ROZWOJOWA - SPARQEE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Płytki SparqEE zapewniające obsługę kart SIM w urządzeniach Raspberry Pi i Arduino
drukuj stronę
poleć znajomemu

Płytki SparqEE zapewniające obsługę kart SIM w urządzeniach Raspberry Pi i Arduino

Płytki SparqEE zapewniające obsługę kart SIM w urządzeniach Raspberry Pi i Arduino
fot. sparqee.com

Moduł CELLv1.0 2G+3G w zestawie z nakładkami — opcja łączności z systemem telefonii komórkowej dla urządzeń Raspberry Pi i Arduino.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, przyjmuje zamówienia na nowe płytki rozwojowe SparqEE, zaprojektowane w celu umożliwienia bezproblemowej łączności z systemem telefonii komórkowej oraz dostępu do Internetu dla urządzeń Raspberry Pi oraz Arduino.

Wyłącznie RS oferuje łącznie siedem płytek SparqEE, w tym także CELLv1.0 – niewielką płytkę rozwojową, która wprowadza chipset 2G+3G, zapewniając tym samym łączność bezprzewodową na całym świecie. Oznacza to, że moduł CELLv1.0 będzie korzystał przede wszystkim z sieci 3G i przechodził w tryb korzystania z sieci 2G, gdy 3G nie będzie dostępna. Dodatkowym atutem są niewielkie wymiary modułu CELLv1.0 – zaledwie 36 x 42 x 7 mm. Jest to obecnie najmniejszy dostępny na rynku moduł łączności z systemem telefonii komórkowej.

Każda płytka SparqEE Cellv1.0 jest dostarczana przez RS w zestawie z kartą SIM 3G, która zapewnia zasięg na całym świecie. Użytkownicy będą mogli logować się do strony internetowej i skorzystać z karty kredytowej, aby kupić pakiet danych lub ustalić bezpośredni limit dla bieżącego zużycia danych. Zwiększony zasięg, który zapewnia komunikacja komórkowa, rozwija przed programistami szereg potencjalnych zastosowań oraz stanowi doskonałe rozwiązanie dla projektów typu „small data”, które muszą funkcjonować na bardzo dużych odległościach, potencjalnie nawet między państwami lub kontynentami. Poszczególne projekty będą najprawdopodobniej opierały się na wykorzystaniu czujników i charakteryzowały niewielką szerokością pasma danych. W ramach tych projektów będą przesyłane przez Internet niewielkie ilości danych.

W celu zapewnienia zgodności nowa gama zawiera także płytki nakładki – ShieldRv1.0 i ShieldAv1.0, które łączą bez zbędnego okablowania moduł CELLv1.0 odpowiednio z płytkami Raspberry Pi i Arduino. Dodatkowo dołączone są płytki stykowe dla czterech pozostałych płytek SparqEE, na wypadek gdyby użytkownik wolał podłączyć którąkolwiek z tych płytek bezpośrednio do nakładki.

RS252-CELLv1.0 ecosystem

Cztery pozostałe płytki to: płytka odbiornika GPSv1.0 z modułem GPS Antenova M10478 opartym na chipsecie SiRFstarIV 9333 GPS; płytka POWERv1.0, która przekształca niestabilizowane napięcie na napięcie zasilania rzędu +5 V i +3,3 V, które wymagane jest przez większość wbudowanych systemów rozwojowych; płytka RELAYv1.0, która zawiera przekaźnik o szerokiej gamie napięć wejściowych do sterowania urządzeniami o wysokim natężeniu i napięciu; oraz płytka ACCELv1.0, która zawiera trójosiowy akcelerometr ADXL345 dla urządzeń analogowych o szerokim zakresie napięć wejściowych.

Moduł CELLv1.0 został zaprojektowany do obsługi częstotliwości WCDMA/HSDPA 2100/1900/900 MHz, zapewniając 384 Kbps lub DL3.6 Mbps HSDPA i GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz. Opcje łączności przewodowej obejmują interfejs szeregowy UART (3,3 V lub 5 V) oraz interfejs USB 2.0. Specyfikacja elektryczna: napięcie wejściowe w zakresie od +3,7 V do +5 V, zasilanie poprzez kabel USB lub złącze; natężenie w trybie czuwania poniżej 5 mA, zazwyczaj poniżej 75 mA w trybie aktywności (wyłączając usługi), i poniżej 500 mA (podczas pracy) oraz maks. 2,3 A. Sterowniki i oprogramowanie dla systemów Windows, Linux i Android dostępne są za pośrednictwem ZTE.

Płytki SparqEE można zamawiać w RS na całym świecie, dostawy rozpoczną się jesienią 2014.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl