Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED - LED - SAMSUNG ELECTRONICS - KOREA POŁUDNIOWA - KOMPONENTY - RYNEK OŚWIETLENIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED

Samsung wycofuje się z rynku oświetlenia LED

Południowokoreański gigant Samsung Electronics zamierza zakończyć swoją działalność w branży oświetlenia LED wszędzie poza Koreą Południową. Koncern podjął tę decyzję pomimo identyfikacji tego sektora jako kluczowego obszaru wzrostu jeszcze cztery lata temu. 


  Będziemy nadal aktywni w branży LED poprzez nasz biznes komponentów LED-owych – deklaruje Samsung w swoim oświadczeniu, dodając, że będzie koncentrować się na produktach konsumenckich, takich jak telewizory.

Zdaniem analityków wycofanie się Samsunga z rynku oświetleniowego jest wynikiem rosnącej konkurencji ze strony chińskich producentów, ponieważ popyt na oświetlenie LED pozostaje silny zgodnie z przewidywaniami.

Z presją cenową muszą sobie radzić również pionierzy tej branży. We wrześniu br. holenderski Philips ogłosił restrukturyzację i wydzielenie ze swojego biznesu osobnej spółki oświetleniowej. Dwa miesiące wcześniej na program oszczędnościowy i redukcję zatrudnienia zdecydował się niemiecki Osram.

W 2010 roku Samsung przedstawił LED-y, fotowoltaikę, akumulatory do samochodów hybrydowych, urządzenia medyczne i biofarmaceutyka jako pięć kluczowych obszarów wzrostu koncernu do 2020 roku. Jednak w przypadku oświetlenia LED okazało się, że trudno jest konkurować z firmami już od dawna obecnymi na rynku, takimi jak Philips i Osram w krajach rozwiniętych. Z kolei na rynkach wschodzących trzeba się zmagać z tanimi chińskimi konkurentami.

Niektóre media spekulują, że Samsung może również wycofać się z biznesu solarnego. Rzecznik Samsung SDI zapewnił, że firma kontynuuje badania i rozwój w tym sektorze, ale analitycy twierdzą, że ostatnie spadki cen ropy naftowej i pozycja chińskich graczy znacznie oddala perspektywę sukcesu na tym rynku.

Źródło: einfomax.co.kr via ledinside.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl