Kamery termowizyjne ponownie zbadają kilkaset budynków w Poznaniu - POZNAŃ - KAMERY TERMOWIZYJNE - BADANIA TERMOGRAFICZNE - TRZYMAJ CIEPŁO
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Kamery termowizyjne ponownie zbadają kilkaset budynków w Poznaniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kamery termowizyjne ponownie zbadają kilkaset budynków w Poznaniu

Kamery termowizyjne ponownie zbadają kilkaset budynków w Poznaniu
fot. trzymajcieplo.pl

W czasie tej zimy 500 domów jednorodzinnych i 30 kamienic w Poznaniu zostanie bezpłatnie przebadanych przy użyciu kamer termowizyjnych. Badania ruszają w tym tygodniu i potrwają do marca 2015 r. Do tej pory dzięki corocznej akcji "Trzymaj ciepło" udało się zbadać 2200 budynków w Poznaniu – poinformowała PAP.

Celem projektu „Trzymaj ciepło” jest wskazanie właścicielom i mieszkańcom domów jednorodzinnych miejsc w ich budynkach, przez które na zewnątrz ucieka ciepło, oraz zachęcenie ich do ograniczenia powstających strat.

 – Chcemy zachęcić poznaniaków, aby dbali o swoją kieszeń, ważny jest też aspekt ekologiczny. Jeżeli podpowiemy, które miejsca w naszym budynku są słabymi punktami, uczestnik badania może podjąć działania naprawcze: czasem wystarczy, gdy założy uszczelkę, czasem będzie musiał ocieplić ścianę  powiedział w na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania Leszek Kurek.

W tym roku akcja organizowana jest po raz szósty. Jak podkreślają jej organizatorzy, cieszy się ogromnym zainteresowaniem - zapisy na badania termowizyjne kończą się już po kilku godzinach od ich rozpoczęcia. Budynek jednorodzinny do badania może zgłosić każdy, ważne jest, by znajdował się on w granicach administracyjnych Poznania. Kamienice zgłaszają administratorzy lub przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych.

 – Staramy się pokazywać właścicielom, administratorom w jak kiepskim stanie technicznym są ich budynki. To często działa bardzo mocno na wyobraźnię i mobilizuje do działania – dodaje Kurek.

Akcje o podobnym charakterze przeprowadzane są również w Częstochowie, Krakowie, Lwówku Śląskim, Wrocławiu oraz Suwałkach.

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl