Grafenowa żarówka wkrótce w sprzedaży - ŻARÓWKA LED - GRAFEN - WŁÓKNA WĘGLOWE - GRAPHENE LIGHTING
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Grafenowa żarówka wkrótce w sprzedaży
drukuj stronę
poleć znajomemu

Grafenowa żarówka wkrótce w sprzedaży

Grafenowa żarówka wkrótce w sprzedaży
fot. University of Manchester

Brytyjscy badacze z Uniwersytetu w Manchesterze ogłosili, że energooszczędna i trwała żarówka LED z włóknami grafenu trafi do sklepów jeszcze w tym roku.


Żarówka została opracowana przez kanadyjski start-up Graphene Lighting, prowadzony przez prof. Colina Baileya, będącego jednocześnie zastępcą rektora na Uniwersytecie w Manchesterze. W tym miesiącu na uczelni powołano Narodowy Instytut Grafenu (National Graphene Institut) dotowany przez brytyjski rząd.

Graphene Lighting zapowiada, że stworzona przez nich grafenowa żarówka zużywa ok. 10% energii mniej niż obecnie znane lampy LED i ma jeszcze lepszą żywotność ze względu na znakomite przewodnictwo elektryczne i cieplne grafenu. Ponadto jej twórcy zapewniają, że będzie to produkt tańszy w produkcji, gdyż część materiałów tworzących grafenową żarówkę może pochodzić z recyklingu.

Żarówka Graphene Lightning ma szansę być jednym z pierwszych grafenowych produktów produkowanych na masową skalę. Do tej pory wiele firm reklamowało się już jako wykorzystujące ten supernowoczesny materiał, zwłaszcza w elektronice, ale grafenowe podzespoły nie pojawiły się do tej pory na rynku.

Źródło: BBC News

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
jaro
Coś mi się wydaje, że grafen awansował do miana cudownego środka na wszystko. I nieważne, czy jego zastosowanie ma fizyczny sens czy nie. Moda to moda.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl