RWE otworzyło największą w Walii morską farmę wiatrową - RWE - OZE - WIATRAKI - FARMY WIATROWE - RHYL FLATS - MORSKA FARMA WIATROWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RWE otworzyło największą w Walii morską farmę wiatrową
drukuj stronę
poleć znajomemu

RWE otworzyło największą w Walii morską farmę wiatrową

RWE otworzyło największą w Walii morską farmę wiatrową
RWE otworzyło największą w Walii morską farmę wiatrową
* 90 megawatową Morską Farmę Wiatrową Rhyl Flats zbudowano w zaledwie 14 miesięcy
* Na obszarze nieco ponad 10 kilometrów kwadratowych, zainstalowano w sumie 25 turbin wiatrowych o mocy 3,6 MW każda
Peter Hain, Sekretarz Stanu do spraw Walii w Rządzie Brytyjskim, wspólnie z dr. Juergenem Grossmannem, prezesem zarządu RWE AG, dokonali wczoraj oficjalnego otwarcia Morskiej Farmy Wiatrowej Rhyl Flats usytuowanej w zatoce Liverpool, pięć mil od północnego wybrzeża Walii.

Budowa części morskiej Rhyl Flats rozpoczęła się w kwietniu 2008 roku. Słupy fundamentowe postawiono na dnie morza na głębokości około 15 metrów. Z mocą zainstalowaną 90 MW, Rhyl Flats jest największą w Walii elektrownią wytwarzającą prąd ze źródeł odnawialnych.

„RWE Innogy jest jedną z najszybciej rozwijających się firm z sektora odnawialnych źródeł energii w Europie. W szybkim tempie prowadzimy nasze prace nad rozwojem niekonwencjonalnych źródeł energii. Dlatego też do 2020 r. zamierzamy zrealizować przedsięwzięcia zapewniające      w sumie 10 000 MW, w które zainwestujemy miliard euro rocznie.” – powiedział dr Juergen Grossmann, prezes RWE AG.

RWE Innogy planuje promowanie wytwarzania energii w morskich elektrowniach wiatrowych także w Europie kontynentalnej. W Belgii firma uczestniczy w budowie Farmy Wiatrowej Thornton Bank, której pierwszą część, wytwarzającą moc 30 MW, już podłączono do systemu energetycznego. RWE Innogy aktualnie buduje dwie farmy wiatrowe na Morzu Północnym u wybrzeży Niemiec, o mocach zainstalowanych wynoszących 300 i 950 MW. RWE Innogy inwestuje rocznie około miliarda euro w rozwój technologii wytwarzania energii odnawialnej     w Europie. Około 70% z tych środków jest przeznaczane na budowę nabrzeżnych i morskich farm wiatrowych.


RWE
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl