Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
Farnell element14
strona główna Aktualności Bezpieczna instalacja zasobników energii z systemem modułowym Home4Energy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczna instalacja zasobników energii z systemem modułowym Home4Energy

Bezpieczna instalacja zasobników energii z systemem modułowym Home4Energy
fot. Rittal

Czy to dla instalacji fotowoltaicznych na domku jednorodzinnym, czy też dla potężnych, przemysłowych farm solarnych – zastosowanie modułów magazynowania energii wymaga bezpiecznej oraz standardowej technologii obudów i szaf sterowniczych. Na tegorocznych targach w Hanowerze Rittal zaprezentował Home4Energy - modułowy system spełniający wszystkie wymogi infrastrukturalne dotyczące zasobników energii.

Spektrum zastosowań modułowego systemu Rittal „Home4Energy“ rozciąga się od rozwiązań obudów, szaf i kontenerów, przez technologię rozdziału mocy i klimatyzacji, aż po usługi planowania i projektowania oraz oprogramowanie narzędziowe.

 – Dzięki modułowości i wysokiej skalowalności naszych standardowych, dostępnych na całym świecie rozwiązań, gwarantujemy naszym klientom maksymalną elastyczność przy integrowaniu swoich rozwiązań magazynowania energii – objaśnia Maciej Abratkiewicz, Product Manager w Rittal Sp. z o.o.

Rittal oferuje modułowe obudowy naścienne i stojące, jak również szeregowe szafy sterownicze - także z możliwością integracji w kontenerze - z wysokim stopniem ochrony i międzynarodowymi aprobatami. Do technicznej integracji baterii Li-Ion w szafie użytkownicy mogą wybrać zarówno modułowy system zabudowy 19", jak również tradycyjne rozwiązania, np. półki na ciężkie urządzenia, które są przystosowane do obciążeń do 100 kg. W systemie 19“ moduły magazynujące wsuwa się podobnie jak w szafie serwerowej, a okablowanie może być wykonane z przodu lub z tyłu.

Efektywne chłodzenie systemów magazynowania energii można zrealizować za pomocą optymalnie dopasowanych do potrzebnej mocy komponentów klimatyzacji. Spektrum rozwiązań sięga przy tym od prostych wentylatorów filtrujących, przez klimatyzatory, aż po chillery o mocy chłodniczej do 450 kW.

Do bezpiecznego rozdziału energii w szafie sterowniczej oraz na wszystkich poziomach budynku, Rittal oferuje posiadające atest UL systemy szyn zbiorczych, rozdziel-nie instalacyjne ISV wraz ze świadectwami weryfikacji konstrukcji wg IEC 61 439.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl