Płytka Arduino 101 napędzana miniaturowym modulem Intel Curie - INTEL - MIKROKONTROLER - ARDUINO - ZESTAW DEWELOPERSKI - ZESTAW EDUKACYJNY - PŁYTKA EWALUACYJNA - GENUINO - ARDUINO 101 - PHYSICAL COMPUTING - INTEL CURIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Płytka Arduino 101 napędzana miniaturowym modulem Intel Curie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Płytka Arduino 101 napędzana miniaturowym modulem Intel Curie

Płytka Arduino 101 napędzana miniaturowym modulem Intel Curie
fot. Arduino 101 / Genuino 101

Intel i Arduino wprowadzają nową płytkę deweloperską oraz program edukacyjny dla uczniów 

Arduino 101 (nazwa w USA)/ Genuino 101 (nazwa obowiązująca w pozostałych krajach) to pierwsza ogólnodostępna płytka deweloperska oparta na miniaturowym module Intel® Curie™ o niewielkim poborze mocy, zaprezentowanym przez Intela na targach CES 2015.

Intel wspólnie z założycielami Arduino zapowiedział wprowadzenie Arduino 101 (w Stanach Zjednoczonych) i Genuino 101 (w innych krajach) - atrakcyjnej cenowo płytki deweloperskiej idealnej dla początkujących programistów oraz uczniów i studentów. Arduino 101 to pierwsza ogólnodostępna płytka deweloperska oparta na miniaturowym module Intel® CurieTM o niskim poborze mocy.

Dzięki zaawansowanym funkcjom modułu Intel Curie płytka Genuino 101 nadaje się nie tylko do celów edukacyjnych, lecz także do tworzenia prototypów urządzeń podłączonych do sieci. Jej cena jest porównywalna z cenami najprostszych płytek mikrokontrolera dostępnych obecnie na rynku (30 USD). Płytka wyposażona jest w akcelerometr, żyroskop i łączność Bluetooth Smart, by umożliwiać opracowywanie inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci.

Płytka stanowi jedno z rozwiązań otwartej platformy elektronicznej Arduino, która łączy w sobie ogólnodostępne projekty sprzętu, szeroki wybór komponentów rozszerzających pochodzących od innych producentów oraz środowisko programistyczne, w którym każdy może w prosty sposób tworzyć interaktywne projekty.

 – Zapewnianie większych możliwości młodym przedsiębiorcom oraz uczniom i studentom zawsze było dla Intela priorytetem, a dzięki współpracy z Arduino możemy udostępnić moc rozwiązań Intela nowej generacji programistów. Dzięki zaawansowanym funkcjom modułu Intel Curie wbudowanego w płytkę Arduino 101 studenci i programiści mogą teraz tworzyć naprawdę wyjątkowe, inteligentne i podłączone do sieci rozwiązania – powiedział Josh Walden, wiceprezes i dyrektor generalny grupy New Technology w Intelu.

Płytka z modułem Intel Curie będzie również stanowić narzędzie do tworzenia prototypów dla uczestników America’s Greatest Makers - nowego talent show transmitowanego na żywo w kanałach telewizyjnych i platformach cyfrowych sieci Turner Broadcasting w 2016 r. Jego producentem jest Mark Burnett, dyrektor generalny United Artists Media Group.

Arduino 101 dla szkół

Arduino 101 dla szkół

Płytka Arduino 101 będzie włączona w program kursu z zakresu physical computingu (czyli tworzenia interaktywnych przedmiotów) pt. Creative Technologies in the Classroom (Kreatywne technologie w szkole), opracowanego i przetestowanego przez Arduino i wprowadzonego obecnie w ponad 300 szkołach. CTC to pierwszy na świecie kurs physical computingu  dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Udostępnia on nauczycielom narzędzia i wsparcie potrzebne do wejścia w świat programowania, elektroniki i mechaniki. W najbliższych latach Intel będzie blisko współpracować z Arduino w zakresie wdrożenia programu CTC w szkołach i uczelniach na całym świecie. Arduino 101 będzie kształtować kolejne pokolenie informatyków, przedsiębiorców i innowatorów.  

 – Podczas opracowywania Arduino 101 współpracowaliśmy blisko z Intelem. Aktualnie rozszerzamy także naszą ofertę kursów, aby obejmowały również technologie łączności i zaawansowane funkcje, które są obiektem zainteresowania dzisiejszych młodych programistów. Poprzez współpracę z Intelem jesteśmy w stanie dotrzeć do początkujących programistów i uczniów na całym świecie – jest to możliwe dzięki zaawansowanemu rozwiązaniu technologicznemu, które pomoże im w realizacji ich wizji, a także dzięki kompleksowemu kursowi wprowadzającemu do physical computingu  powiedział Massimo Banzi, współzałożyciel i dyrektor generalny Arduino.

Płytka Arduino 101 będzie dostępna w pierwszym kwartale 2016 r., a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 30 USD. Płytka będzie produkowana przez Intela i sprzedawana pod marką Arduino 101 w Stanach Zjednoczonych oraz Genuino 101 w innych krajach. Będzie dostępna u dystrybutorów oraz sprzedawców detalicznych sprzedających inne produkty Intela dla programistów i innowatorów, takich jak Amazon, Conrad Electronic, Farnell Element 14, Microcenter, Mouser, RadioShack, RS Components i SparkFun.

Arduino to otwarta platforma elektroniczna wprowadzona w 2005 r. z myślą o tym, aby uprościć proces elektronicznego tworzenia prototypów oraz umożliwić osobom dysponującym niewielką lub zerową wiedzą techniczną tworzenie interaktywnych produktów. Do opracowania tej otwartej platformy przyczynili makersi z całego świata - uczniowie, studenci, pasjonaci, artyści, programiści i profesjonaliści z całego świata, którzy stworzyli wyjątkowe źródło wiedzy przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i specjalistów. Genuino to marka powiązana z Arduino.cc. Została stworzona przez współzałożycieli Arduino: Massimo Banzi, Davida Cuartiellesa, Toma Igoe’a i Davida Mellisa i jest używana w odniesieniu do płytek i innych produktów sprzedawanych poza Stanami Zjednoczonymi. Genuino udostępnia otwarty projekt Arduino na całym świecie poprzez partnerstwa z lokalnymi liderami rynku w Azji, Europie, Ameryce Południowej, Kanadzie i Afryce. Więcej informacji o Arduino i Genuino można znaleźć pod adresem arduino.cc.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl