Liczba stacji odsalania wody morskiej podwoi się do 2020 roku - NANORURKI WĘGLOWE - ODSALANIE WODY MORSKIEJ
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Liczba stacji odsalania wody morskiej podwoi się do 2020 roku
drukuj stronę
poleć znajomemu

Liczba stacji odsalania wody morskiej podwoi się do 2020 roku

Liczba stacji odsalania wody morskiej podwoi się do 2020 roku
fot. adasasistemas.com

Według Frost & Sullivan rynek ten wykazuje ogromne możliwości rozwoju i do 2019 r. osiągnie przychody na poziomie 19 miliardów USD

Rosnące niedobory wody, powodowane szybkim tempem industrializacji i urbanizacji, wygenerowały ogromne możliwości wzrostowe dla rynku technologii odsalania wody. W sytuacji coraz częstszych i bardziej dotkliwych susz, odsalanie wody morskiej przekształci się ze środka doraźnego w rozwiązanie długoterminowe. Powstanie ekonomicznych i zrównoważonych rozwiązań pozwoli dostawcom technologii wykorzystać biznesowo ten ogromny potencjał.

Według nowej analizy Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, pt.: „Analiza globalnego rynku odsalania wody morskiej”, (Analysis of Global Desalination Market) wynika, iż rynek ten osiągnął w 2015 r. przychody na poziomie 11,66 mld USD i szacuje się, że liczba ta wzrośnie w 2019 r. do 19,08 mld USD. W 150 krajach na całym świecie pracuje obecnie ponad 17 000 zakładów odsalania wody morskiej i oczekuje się, że do roku 2020 liczba ta podwoi się.

 – Świadome ekologicznie kraje w Europie i obu Amerykach niechętnie korzystają z technologii odsalania ze względu na ich niekorzystny wpływ na wodę morską. Ekologiczne systemy odsalania, które nie wykorzystują środków chemicznych, będą bardzo dobrze przyjęte w wielu miastach tych regionów – uważa Vandhana Ravi, konsultantka Frost & Sullivan ds. środowiska i technologii budowlanych. 

Chociaż zakłady odsalania słonej wody powstają obecnie w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Meksyku, w innych dotykanych klęską suszy krajach przyjęcie tego typu rozwiązań jest powolne. Brak wsparcia regulacyjnego w wielu regionach ogranicza tempo przyjęcia tych technologii.

Ponadto, proces odsalania jest bardzo kosztowny i generuje zanieczyszczenia. Termiczna technologia odsalania zużywa duże ilości energii i uwalnia znaczne ilości solanki, która odprowadzana jest z powrotem do zbiorników wodnych, co ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Do czasu stworzenia odpowiedniej technologii, która definitywnie rozwiąże ten problem, utylizacja solanki pozostaje najważniejszym wyzwaniem.

 – Nanorurki węglowe, dejonizacja i zawierające akwaporyny membrany biomimetyczne to tylko niektóre z nowych rozwiązań, dzięki którym odsalanie wody morskiej stanie się nieodzownym elementem gospodarki wodnej. Innowacje takie jak membrany ceramiczne i polimerowe, ukierunkowane na redukcję kosztów operacyjnych, utorują drogę technologii odsalania jako praktycznego rozwiązania pozwalającego uporać się z problemem niedoboru słodkiej wody – dodaje Ravi.

Źródło: Frost & Sullivan

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl